Wie o wie? Schatverhalen in Terra Maris Terra Maris wil het aanbod voor kinderen uitbreiden. Het succes van bijvoorbeeld de workshop herfstkleurenpalet in 2008 smaakt naar meer! De uitdaging is natuur en landschap, met name bij jonge kinderen, op een speelse en crea tieve manier onder de aandacht te brengen. Dus, loopje voortdurend met 'ogen op steeltjes' door de natuur en het (Zeeuwse) landschap en wil je je enthousiasme overbrengen op kinderen? En heb je het vermogen je in te leven in de belevingswereld van kinderen en geef je kinderen de ruimte om zelf te ontdekken? Grijp dan je kans en meld je aan als vrijwilliger door een mailtje te sturen naar mdewilde@terramaris. nl. Wij nemen contact nietje op om te zien wanneer je, op oproepbasis. beschikbaar bent. ■4 Schorziidebii. Foto Erik Speksnijder. Vanaf de voorjaarsvakantie doet Terra Maris mee aan het Walcherse museumproject 'Schatverhalen'. De verschillende musea bieden elk hun eigen schatverhaal in de vorm van strips, kijkwijzers en voorleesver halen. Terra Maris neemt u en uw (klein)kinderen mee naar het jaar 1100 a.d., waarin vliedbergen en mottekastelen een belangrijke rol spelen in het Zeeuwse landschap. De schat bevindt zich zowel in het museum als buiten in de bijzondere landschapstuin. Kijk voor meer informatie op www.schatverhalen.nl Jonge kunstenaars tonen hun kunstwerken. als je rondom deze datum jarig bent en van de natuur houdt, is het leuk je verjaardag bij Terra Maris te vieren. Verstuur je Terra Maris uitnodiging, bezoek met je groepje het museum en de tuin, ga strand jutten en geniet in het museumcafé van limonade en taart. Als jarige blijf je natuurlijk wel het middel punt van je eigen feestje. Wel tijdig aanmelden! Het natuur halfuurtje in augustus is bedoeld voor peuters en kleu ters. die met hun (groot)ouders het museum bezoeken. Een eerste ver kenning van het Zeeuwse landschap voor de allerkleinsten! Tijdens het natuur halfuurtje staat één bloem of diertje centraal. Gezeten op vro lijk gekleurde zitjes midden in de landschapstuin wordt een verhaaltje voorgelezen, getekend op een magie board en er is een onderzoekje op peuterformaat! Maaike de Wilde Dit is slechts een greep uit het acti viteitenaanbod. De activiteiten voor 2009 zijn te vinden op de website www.terramaris.nl

Zeeuws Landschap | 2009 | | pagina 23