Met u in gesprek Onder dit motto heeft Het Zeeuwse Landschap vorig jaar de donateurs avond in het leven geroepen. In 2009 wordt deze donateursavond gehou den op donderdag 28 mei van 19u30 tot 21u30. We ontvangen u dan graag in Terra Maris, ons museum voor natuur en landschap, in Oostkapelle. Marten Hemminga zal de achter gronden en werkwijze van de orga nisatie presenteren en de positie die u daarin als donateur inneemt. Het Zeeuwse Landschap is een stichting en heeft dus geen ledenraad, maar de betrokkenheid van onze donateurs is wel degelijk van groot belang. Wat betekent het dat ongeveer 1 op de 10 Zeeuwse huishoudens Het Zeeuwse Landschap ondersteunt? Welke rol speelt Het Zeeuwse Landschap in de provincie? Deze en andere vragen komen aan bod. Na een korte pauze nemen we u mee naar de landschapstuin van het museum voor een andere kijk op het landschap: op een oppervlakte van ca 2.5 ha liggen daar de Zeeuwse landschappen in het klein, met de bij behorende planten en insecten. De avond is gratis en alleen toegan kelijk op vertoon van uw donateurs pas 2009. Aanmelden kan via info® hetzeeuwselandschap.nl en telefoon nummer 0113 56 91 10. Thema avond Namens de Zeeuwse natuurbe schermingsorganisaties organiseert Het Zeeuwse Landschap op 1 april 2009 de jaarlijkse thema-avond in de Zeeuwse Bibliotheek (Kousteensedijk 7, Middelburg). Het thema van de avond is 'Klimaatverandering en Biodiversiteit'. Lezingen worden ver zorgd door John Janssen (Alterra), Ruud Foppen (SOVON) en Jeroen Wijsman (IMARES). De avond begint om 19ul5 uur en is vrij toe gankelijk. Aanmelden is niet nodig. Heggen op Walcheren In 2006 is Het Zeeuwse Landschap samen met de Stichting Landschapbeheer Zeeland in het noordwestelijke deel van Walcheren met de uitvoer van het landschaps project 'D'Aegen' begonnen. Hierbij worden tegen een jaarlijkse vergoe ding op particuliere bouwland- of weilandpercelen heggen aangeplant en naderhand in stand gehouden. Voor de financiering van dit project is een landschapsfonds ingesteld, waaraan enkele bedrijven. Het Zeeuwse Landschap en de gemeente Veere bijdragen. Eind afgelopen zomer kon men al enigszins het landschappelijke effect zien van de nieuwe heggen. Over enkele jaren wordt dit beeld pas echt duidelijk, en zullen ook broed vogels de heggen gaan gebruiken. Uiteindelijk zullen de natuur- en landschapswaarden, en ook de recre atieve waarde van het buitengebied, aanzienlijk versterkt worden.

Zeeuws Landschap | 2009 | | pagina 24