Landgoed ter Hooge^l Inlagen Noord Beveland Middelburg enkerke Zaterdag 09 mei 14.00 uur excursie i.s.m. de NOB Zondag 21 juni 14.00 uur excursie i.s.m. de NOB Inlagen van Noord-Beveland Inlagen zijn typisch Zeeuwse land schapselementen, die herinneren aan de strijd tegen het water. Tip: Neem een verrekijker mee, in de vogelobservatiehut komt die van pas! Startpunt: Het informatiebord aan de Keihoogteweg in Wissenkerke, de weg van het dorp richting de noordkust van Noord-Beveland. Vrijdag 22 mei 14.00 uur Oranjezon Het voormalig waterwingebied is een gevarieerd natuurgebied waar de paden zich met hoogteverschillen slingeren door de duinen, duingras landen. struwelen, loof- en naaldbos. Startpunt: Het plein voor de kleine expositie bij de entree van het gebied, Kon. Emmaweg 22. Vrouwenpolder. Die entree is aan het einde van een doodlopende weg die ligt aan de Kon. Emmaweg. de weg van Vrouwenpolder richting Oostkapelle. Parkeren kan aan het begin van die doodlopende weg, tegenover uitspan ning Oranjezon en naast camping Oranjezon. Kledingadvies: lange broek en hoge schoenen. Honden zijn niet toege staan. zondag 26 april 06.30 uur vroege vogel excursie zaterdag 02 mei 06.30 uur vroege vogel excursie dinsdag 23 juni 19.00 uur Tijdens deze bijzondere wandeling in de vroege ochtend staan vogelge luiden centraal. Ter Hooge Ter Hooge is een landgoed met er omheen een park met vele soorten bomen, planten en vogels. In het voorjaar bloeien er diverse stinzeplan ten en broedt er een reigerkolonie. Het bos wordt omgeven door agra risch gebied met typisch Zeeuwse Landschapselementen zoals drinkput ten en hagen. Startpunt: De parkeerplaats aan de Breeweg in Middelburg, tegenover Kaasboerderij Pitteperk. Zaterdag 28 maart 14.00 uur woensdag 29 april 14.00 uur Slikken van de Heen De Slikken van de Heen is een half open landschap, waar open vlaktes afgewisseld worden door bosschages. Dat hier vroeger ieder tij water bin nendrong, is nog te zien aan de talloze voormalige getijdengeulen die het gebied doorsnijden. In dit ruige oer- landschap is er kans op een ontmoe ting met een Schotse Hooglander. Startpunt: de scherpe bocht in de Campweg. de parallelweg van de N257, aan de Philipsdam tussen Bruinisse en Sint Philipsland. Zaterdag 11 april 14.00 uur Zondag 24 mei 14.00 uur \d Oranjezon lrouweni Oostkapelle ZeeuwsLandschap 27

Zeeuws Landschap | 2009 | | pagina 27