Rob Mulder; boswachter, jachtopziener en toezichthouder Ze zijn vast niet bij iedereen even populair, de BOA's: bijzondere opsporingsambtenaren, die er op toe zien dat de natuurregelgeving wordt nageleefd. De natuur is er bij gebaat. Rob Mulder is zo'n BOA en toezichthouder voor Het Zeeuwse Landschap. Met degenen die de natuur willens en wetens bescha digen heeft hij geen compassie. Anderen kunnen rekenen op een milde waarschuwing, voorzien van tekst en uitleg over het hoe en waarom. Controleren, controleren, controleren Je zou kunnen zeggen dat Rob Mulder het toezichthouden in zijn bloed heeft. Zowel zijn vader als grootvader waren jachtopziener en zo is ook Rob het vak ingerold. Hij ging altijd al mee met de jacht en inmid dels is hij zo'n 37 jaar jachtopziener. Eerst parttime en, met de toenemende vraag van terreinbeheerders om ook het recreatietoezicht te doen. nu al geruime tijd fulltime. Hij doet dat als zelfstandig ondernemer, een unicum in dit vak. Officieel is hij Flora- en faunabeheer der. Een functie die met de intrede van de Flora- en Faunawet in het leven is geroepen. Maar Rob Mulder noemt zich net zo gemakkelijk boswachter, toezichthouder ofjachtopziener. Hij werkt voor verschillende terreinbe heerders, waaronder Het Zeeuwse Landschap. En hij is nog steeds jacht opzichter op de eigendommen van de familie waar hij ooit begon. Het Zeeuwse Landschap huurt hem in om toezicht te houden op de gebie den in en om Sint-Philipsland. Hij controleert vergunningen en ziet er op toe dat de toegangsregels worden nageleefd. Of het nou recreanten zijn, pierenspitters of lamsoorsnijders, de meeste mensen houden zich aan de regels. Anderen nemen het - bewust of onbewust - niet zo nauw. Akkefietjes Het is ondoenlijk een gemiddelde werkdag te beschrijven; het is elke keer weer anders. Waar het accent 's zomers op de recreatie ligt, richt de aandacht zich 's winters vooral op de stroperij. Wat overigens niet wil zeggen dat stropers 's zomers hun gang zouden kunnen gaan, want Rob komt dagelijks langs de terreinen en ziet alles. En bij vermoeden van stro perij is hij bloedfanatiek: desnoods nachtenlang posten, maar pakken zal hij ze. Foto Jolein Meijers. Rob Mulder op de uitkijk.

Zeeuws Landschap | 2009 | | pagina 10