Terra Maris Nieuws A terra maris Schenkingen aan het museum ÊSBSÈ Iffln www.terramaris.nl info@terramaris.nl Duinvlietweg 6 4356 ND Oostkapelle 0118-582620 Openingstijden Mei t/nt oktober: dagelijks van 10 tot 17 uur November t/m april: woensdag t/m vrijdag van 12 tot 16 uur. zaterdag en zondag van 12 tot 17 uur (tijdens deze periode in de Nederlandse schoolvakanties dagelijks van 12 tot 17 uur) Donateurs van Stichting Het Zeeuwse Landschap kunnen Terra Maris tegen gereduceerd tarief bezoeken. Terra Maris is onderdeel van Stichting Het Zeeuwse Landschap. Met paard en wagen door het Walcherse land (C. Schaap). Op maandag kunnen kinderen in de sfeer van dit jaargetijde met natuur lijke materialen mooie herfstklank- kleuren tevoorschijn toveren. Op dinsdag neemt een ervaren gids jonge onderzoekers mee naar het strand voor de excursie 'Tussen strandpalen en vloedlijnen'. Strandpalen, poeltjes, vloedlijnen en zand worden tijdens deze activiteit onder de loep genomen. Op woensdagmiddag is er gelegen heid om in combinatie met een bezoek aan het museum 'Met paard en wagen door natuur en tijd' te reizen. Een ritje door het Walcherse landschap met een gangetje en in een ritme van enkele decennia terug. Op zaterdag 24 oktober begint de herfstvakantie met de 'Nacht van de Nacht' goed bij Terra Maris. In en rondom het museum zullen verschillende activiteiten worden georganiseerd. Kindertheater Grrr speelt de interactieve voorstelling 'Maanvlucht' en in samenwerking met Staatsbosbeheer wordt een spannende nachtelijke wandeling met de bos wachter door de Manteling rondom kasteel Westhove georganiseerd. Zondag 25 oktober staat in het teken van wat frisser weer met 'Strandjutten en snert'! Natuurlijk besteedt een museum voor natuur en landschap in de herfst aandacht aan paddenstoelen! Op donderdag is er daarom een padden stoelenwandeling en voor kinderen de kinderactiviteit 'Onder de hoed', een bostocht op zoek naar paddenstoelen en na afloop heerlijk knutselen. Op vrijdag is er de mogelijkheid een kijkje achter de schermen te nemen van het aquarium. Hoeveel liter water zou er in zitten en durf jij of durft u een haai- tje te voeren? En laat Halloween en vooral de donkere avond maar komen, want op zaterdag 31 oktober wordt een kinderworkshop Pompoenen georganiseerd! Maak je eigen masker van een echte pompoen en doe er een lichtje in. U kunt zich voor bovenstaande acti viteiten aanmelden via: T 0118 - 58 2620. Voor meer informatie, aanvangstijden en prijzen: bezoek onze website www. terramaris.nl. Maaike de Wilde en Carolien Schaap 22 ZeeuwsLandschap Tijdens het prepareerweekend van Terra Maris in april 2009. is een bergeendkuiken geprepareerd door Jan Brand uit Oostkapelle. Hij heeft zijn preparaat geschonken aan het museum. Het kuiken is gevonden in Oostkapelle, verdronken in een duiker... De bergeendkuikens in de collectie van Terra Maris zijn door het gebruik van UV-licht in tentoon stellingen aangetast en hebben hun natuurlijke kleuren verloren. Terra Maris is daarom heel blij met dit nieuw exemplaar! Van een aan de Zeeuwse kust gevon den grote stern heeft Wouter van Gestel, vrijwillig conservator aan de Universiteit van Wageningen, een skeletpreparaat gemaakt, omdat het te zeer beschadigd was om er een huidpreparaat van te maken. In de collectie hadden we één grote stern als huidpreparaat. Wouter heeft het skeletpreparaat dezelfde houding gegeven ais het huidpreparaat. Tijdens het prepareerweekend heeft hij de laatste hand gelegd aan het skeletpreparaat en het vervolgens geschonken aan Terra Maris.

Zeeuws Landschap | 2009 | | pagina 22