Lopen in het Landschap Zondag 27 september organiseren de 12 Landschappen voor de 6e keer Lopen in het Landschap, een gratis landelijk wandelevenement. Op tientallen locaties door heel het land staan gidsen klaar om u mee de natuur in te nemen. In Zeeland wordt om 14.00 uur gestart in de natuurgebieden Oranjezon, de Slikken van de Heen en de Yerseke Moer. Zie ook www.lopeninhetlandschap.nl. Nacht van de Nacht Op zaterdagavond 24 oktober vindt de Nacht van de Nacht plaats. In heel Nederland worden bijzondere activiteiten georganiseerd. Bij Het Zeeuwse Landschap kan er in het (bijna) donker een wandeling gemaakt worden door natuurgebied Neeltje Jans. Ook Terra Maris verzorgt een boeiend programma. Zie www.nachtvandenacht.nl. Publieksdag Hoeve Van der Meulen Zie voor uitgebreide informatie pagina 10-11 achterblad Oranjezon Het voormalig waterwingebied is een gevarieerd natuurgebied waar de paden zich horizontaal en verticaal door de duinen, duingraslanden, stru welen, loof- en naaldbos slingeren. Startpunt: Het plein voor de kleine expositie bij de entree van het gebied, Kon. Emmaweg 22, Vrouwenpolder. Die entree is aan het einde van een doodlopende weg die ligt aan de Kon. Emmaweg, de weg van Vrouwenpolder richting Oostkapelle. Parkeren kan aan het begin van die doodlopende weg, tegenover uitspan ning Oranjezon en naast camping Oranjezon. Kledingadvies: lange broek en hoge schoenen. Honden niet toegestaan. zondag 27 september 14.00 uur. wandeling in kader van Lopen in het Landschap (www.lopeninhetlandschap.nl). zondag 27 december 14.00 uur. kerstballenwandeling, speurtocht voor kinderen i.s.m. de Rotary Walcheren (nadere informatie t.z.t. op www.hetzeeuwselandschap.nl). Ter Hooge Ter Hooge is een landgoed met er omheen een park met vele soorten bomen, planten en vogels. De geva rieerde boomsoorten zorgen dankzij de bladval en bes sen voor een echte herfstbeleving. Ook komen er vele paddenstoelen voor. Startpunt: De parkeerplaats aan de Breeweg in Middelburg, tegenover Kaasboerderij Pitteperk. Woensdag 16 september 14.00 uur Woensdag 28 oktober 14.00 uur Woensdag 30 december 14.00 uur De Yerseke Moer Weidegebied de Yerseke Moer wordt wel het openluchtmuseum van Zeeland genoemd. Sporen van natuur en cultuur van de laatste 2000jaar weerspiegelen zich in een bijzondere flora en fauna. Startpunt: Het werkschuurtje aan de Reeweg, vlakbij de Postbrug. Zondag 27 september 14.00 uur Excursie in het kader van Lopen in het Landschap (www.lopeninhetlandschap.nl). ZeeuwsLandschap 27

Zeeuws Landschap | 2009 | | pagina 27