Boerenland-erfgoed Hoeve Van der Meulen opengesteld Na een opruimings-, sanerings-, restauratie- en inrichtingstraject van ruim 3 jaar is het dan zover: Hoeve Van der Meulen, met zijn wandelroutes over de landerijen, kan officieel worden opengesteld. Op zaterdag 26 september wordt een grootschalige publieksdag georganiseerd op het hoevecomplex, met een scala aan activiteiten, excursies, informatiestands en demon straties. ledereen is welkom die dag, maar zeker de donateurs van Het Zeeuwse Landschap! ZeeuwsLandschap 7 Home sweet home Ik herinner mij nog goed mijn eer ste bezoek aan de boerderij in mei 2005. De oude Zuidweg, ooit deel van de onverharde weg van Nisse naar 's-Heer Abtskerke. vormde de toegangsweg tot het erf. Links en rechts van dit oude weggetje lagen bergen met schroot en machines die betere jaren hadden gekend. Het erf zelf was vrijwel ontoegan kelijk door de ondoordringbare muren van groen. De ruïneuze resten van een bakkeet en muur- resten van wat vermoedelijk ooit een schuur was geweest, mosbe- groeid en gedeeltelijk afgeschermd door spontaan opgekomen bomen en struiken, gaven een sfeer van schilderachtig verval. Ertussen het wrak van een antieke auto. een vooroorlogse Citroen C14 uit 1928. Een museumstuk met als bijzondere toevoeging een braamstruik die in het interieur wortel had geschoten en door het dak heen groeide. Het oude woonhuis was niet toegankelijk: de deur werd versperd door dicht struikgewas. In het dak zaten grote gaten, die weer en wind vrij toegang gaven tot het huis. En niet alleen weer en wind: bij een later bezoek, kort daarna, vlogen twee kerkuilen door het dak naar buiten. Zij hadden op zolder een ideale rustplek gevonden. De gedeeltelijk zichtbare muren Het woonhuis voor de restauratie (d. de Jonge). Adrie Op 1 februari 2005 overleed Adrie Van der Meulen, 87 jaar oud en laatste bewoner van d'oeve Van Vermeulen zoals de boerderij bij 's-Heer Abtskerke in de streek werd aangeduid. Een boerderij die bekend was in heel Zuid-Beveland en zelfs daarbuiten. En dat was niet zonder reden. Hier was een erf dat qua onderhoud decennialang volledig aan z'n lot was overge laten. Adrie van der Meulen was bovendien een man met een passie voor alles wat assen en wielen had. Oude tractoren, maaidorsers, auto's; alles verzamelde hij. Aan wegdoen deed hij niet. Het resul taat was er naar.

Zeeuws Landschap | 2009 | | pagina 7