Activiteiten in de kerstvakantie Na een herfstvakantie met zeer goed bezochte activiteiten, gaan we nu voor een minstens zo fijne kerst vakantie. In alle vakanties bieden we immers naast de mogelijkheid het museum te bezoeken, iedere dag een activiteit voor kinderen of volwassenen. Heel speciaal wordt de kinderacti viteit 'Schutkleuren en mimicry' op maandag 21 december. Mimicry is een vorm van camouflage waarbij het dier de herkenning niet ver mijdt, maar als iets anders herkend wil worden. We hebben Mireille Hentenaar van Le Camelion bereid gevonden deze activiteit inhoud te geven. Mireille heeft enkele prach tige projecten op haar naam staan en het grimeren en camoufleren verheven tot kunst. Tijdens de activiteit kiezen de deelnemende kinderen één foto uit een selectie van landschappen, leefomgevingen van dieren of een detail daarvan en hun camouflage. Na deze keuze worden de kinderen geschminkt en gaan in het museum op zoek naar waar ze onderdeel van uitmaken, bijvoorbeeld van het aquarium, een 'duistere kast', een aardlaag, duin gebied of dijkstructuur. De foto's van het eindresultaat zullen ware kunstobjecten worden! Tijdens de activiteit wordt mimicry toegelicht aan de hand van voorbeelden in de natuur. Een andere kinderactiviteit die zeer de moeite waard is, is de kinder rondleiding in het museum op 28 december, met als extraatje en bij hoge uitzondering een kijkje achter de schermen op de collectiezolder. Dat is de zolder waar opgezette die ren onder strikte omstandigheden worden bewaard. Tijdens de overige activiteiten kun je als deelnemer genieten van a Spanning tijdens de voor stelling Grrr in de Nacht van de Nacht. (M. de wilde) natuur, cultuur en landschap, een kijkje achter de schermen van het aquarium, een rit met Zeeuwse paarden, natuurspreekuur schedels en botjes en braakballen pluizen en niet te vergeten het oliebollenarran gement! Kortom voor elk wat wils. Alle activiteiten met data, tijden en prijzen zijn te vinden op www.ter- ramaris.nl. Telefonisch aanmelden voor de activiteiten is, om teleurstelling te voorkomen, noodzakelijk. Maaike de Wilde, medewerker educatie en activiteiten a Kunstwerk gemaakt tijdens herfstactiviteit. (M. de Wilde) -« Druk knutselen aan de herfststukjes. (m. de wilde) is, en druppelbevloeiing om het zoutgehalte te kunnen beheersen. Maar zodra de planten boven kwamen, werden ze gretig kaal gevreten! Dus pvc-buisjes om de plantjes gezet, maar daar konden de konijnensnuitjes nèt in. Vervolgens gaaskorfjes eroverheen, maar alles wat daar doorheen groeide werd afgegraasd. Volgende list: een net over het hele akkertje, maar dat bleek voor scherpe konijnentandjes een peulenschilletje! Uiteindelijk staat er een hek van gaas omheen, nu maar hopen dat het werkt. Maar ach..., vanwege de droge zomer hebben we tenminste nauwe lijks mollen gezien. Geert Fiksen, tuinman Terra Maris Konijntje in het veld. Is hij de kwelgeest van Geert? (E. Speksnijder) ZeeuwsLandschap 23

Zeeuws Landschap | 2009 | | pagina 23