Emmaweg, de weg van Vrouwenpolder richting Oostkapelle. Parkeren tegen over uitspanning Oranjezon en naast camping Oranjezon. Kledingadvies: lange broek en hoge schoenen. Honden niet toegestaan. zondag 27 december 11.00- 15.30 uur kerstballenwandeling (zie kader) zaterdag 27 februari 14.00 uur Ter Hooge Ter Hooge is een land goed met er omheen een park met vele soorten bomen, planten en vogels. Onlangs is het gebied uitgebreid met een agrarisch parkgebied met typisch Zeeuwse land schapselementen, zoals drinkputten en hagen. Startpunt: De parkeerplaats aan de Breeweg in Middelburg, tegenover Kaasboerderij Pitteperk. Woensdag 30 december 14.00 uur Woensdag 27januari 14.00 uur De Yerseke Moer Weidegebied de Yerseke Moer wordt wel het openluchtmuseum van Zeeland genoemd. Sporen van natuur en cultuur van de laatste 2000jaar weerspiegelen zich in een bijzondere flora en fauna. In samenwerking met de Sequoiahof in Vlake wordt wederom een ganzenex- cursie georganiseerd. zaterdag 20 februari 10.00 uur Het arrangement omvat: 10.00 uur: ont vangst met koffie en een bolus, waarbij de natuurgids een inleiding geeft over het natuurgebied en de voorkomende ganzen. Daarna gaan we de ganzen bekijken. Om verstoring van de ganzen te voorkomen, is de excursie niet door het natuurgebied de Yerseke Moer, maar kijken we vanaf de openbare weg. 12.30 uur: Zeeuwse erwtensoepmaal- njd met boerenbrood en Zeeuws spek. Eventueel is er na de maaltijd gelegen heid de wintertuin van de Sequoiahof te bezoeken. Startpunt: De Sequoiahof van de familie De Koeijer, Kanaalweg 79. 4417 PA Vlake, telefoon 0113 38 25 48. Aanmelden: verplicht, tot 3 dagen voor de excursie bij de Sequoiahof. De excursie gaat door als er minimaal 8 aanmeldingen zijn. Kosten: donateurs 12,50, niet-donateurs 15,-. Hoeve Van der Meulen Hoeve Van der Meulen is een gerestau reerde historische boerderij met omlig gende landerijen in de Zak van Zuid- Beveland. Het interieur van de woning is authentiek. Op de omliggende landerijen wordt boerenlandnatuur van weleer teruggebracht middels onder andere kleine akkertjes, akkerranden, drinkpoelen en hagen. Tijdens de excursies krijgen deelne mers onder deskundige begeleiding een kijkje in het woonhuis, en maken een rondgang over de omliggende landerijen. Opgave is verplicht tot uiterlijk 2 dagen van te voren via c.van.de.kreekeë hetzeeuwselandschap.nl (ofevt. 0113 56 91 10). Max. 30 deelnemers. Adres: Zuidweg 35, 's-Heer Abtskerke. Maandag 28 december 10.00 uur uitsluitend voor donateurs Dinsdag 29 december 10.00 uur uitsluitend voor donateurs Zaterdag 09 januari 10.00 uur Zaterdag 13 februari 10.00 uur Kerstbal lenwandel i ng Oranjezon Rotary Club Walcheren en Het Zeeuwse Landschap organiseren dit jaar voor de derde keer de 'kerstballenwandeling' voor kinderen. Deze speurtocht in kerstsfeer is op zondag 27 december in natuurgebied Oranjezon. Tussen 11,00 en 15.30 uur kan gestart worden, bij de ingang van natuurgebied Oranjezon. De speurtocht duurt ongeveer anderhalf uur. Elk kind is mèt zijn ouders (of grootouders of andere begeleiders/speurders) welkom om via de kerstballen te speuren naar bijzonderheden in dit natuurgebied. Kinderen en donateurs van het Zeeuwse Landschap betalen 2,50 voor entree van het natuurgebied, deelname aan de kerst ballenwandeling èn een versnapering. Niet- leden betalen 4,-. Bij de ingang verkoopt de Rotary aan alle wandelaars warme versnaperingen tegen een vriendenprijs en voor een goed doel. NB: kinderen onder de 12 jaar mogen niet alleen het terrein in en honden zijn niet toegestaan. ZeeuwsLandschap 27

Zeeuws Landschap | 2009 | | pagina 27