Zweefvliegen Dit keer wil ik het met jullie hebber ever zweefvlieger. Nee, riet met ze'r vliegtuigje ir de lucht...., zweefvlieger zijr irsecter. Ze lijker veel ep eer gewere vlieg. Maar ze kurrer iets bijzerders. Je raadt het al: zwever! Dat is, dat ze eer hele pees ep hetzelfde plekje ir de lucht stil kurrer blijver harger. Ze heuder hur lichaam riet helemaal stil, wart hur vleu geltjes klapperer ze heel srel heer er weer. Op die marier heuder ze zichzelf ir everwicht. Zweefvlieger kemer everal veer: ir grote ratuurgebieder, ir de berm, ir de tuir er eek ep eer bleembak ergers heeg ep eer flatgebeuw. Je ziet ze veeral als het meei er zerrig weer is. Vaak hebber ze heel meeie kleurer er er zijr er veel die lijker ep eer bij ef eer wesp. Vreet voerdeel is dat je veer zweefvlieger riet barg heeft te zijr, wart ze kurrer riet steker. Eer zweefvlieg lijkt ep eer bij ef wesp em zichzelf te beschermer teger vijarder, zeals bijveerbeeld vogels. Eer vegel die trek heeft ir eer lekkere vlieg, zal geer bij ef wesp pakker, wart hij weet dat die gemeer kurrer steker. Deer ep eer wesp ef ep eer bij te lijker, zal de vegel daarom eek geer zweefvlieg varger. Slim hè? Wie riet sterk is, meet slim zijr. Er zijr herderder verschillerde seerter zweefvlieger. Op de plaatjes zie je eer aartal bekerde seerter. Bekijk ze maar eers goed. De zweefvlieg beheert tot de familie var de tweevleugeliger, ret als de gewere huis- vlieg. Kijk maar eers raar de plaatjes ef je irderdaad twee vleugeltjes ziet. Je ziet dar eek dat eer zweefvlieg uit drie deler bestaat: kep, borststuk er achterlijf. Hij heeft zes peetjes. Zweefvlieger zijr vaak te virder bij schermbleemige plarter. Ze veeder zich met rectar er stuifmeel. Ir rectar zitter veel suikers er die leverer de zweefvlieger Pendeizweefvli^ veldcerde erergie em ep hur heel eiger marier te vlieger. Ze kurrer ze hur vleugels razerdsrel beweger er srel heer- er weer schieter ir de lucht. Of deedstil blijver harger, eer echte specialiteit var de zweef vlieg. Blinde bij ep Zeeuws Kneepje. Gewone wesp Halvenoaanzweefvlieg Zeeuws Landschap Huisvlieg Fluitekruid Honingbij

Zeeuws Landschap | 2010 | | pagina 18