Terra Maris Nieuws Scholen bezoeken Terra Maris: leuk en leerzaam www.terramaris.nl infofeterramaris.nl Duinvlietweg 6 4356 ND Oostkapelle 0118 - 582620 Openingstijden Mei t/m oktober: dagelijks van 10 tot 17 uur November t/m april: woensdag t/m vrijdag van 12 tot 16 uur, zaterdag en zondag van 12 tot 17 uur (tijdens deze periode in de Nederlandse schoolvakanties dagelijks van 12 tot 17 uur) Donateurs van Stichting Het Zeeuwse Landschap kunnen Terra Maris tegen gereduceerd tarief bezoeken. Terra Maris is onderdeel van Stichting Het Zeeuwse Landschap. 4 Natuurkoninginnetjes in de dop krijgen les over blad- vormen. (C. Schaap) Middelbare scholieren ver maken zich prima bij een les over het klimaat, (c. schaap) 22 Zeeuws Landschap Vanuit heel Zeeland weet het basis onderwijs Terra Maris te vinden als bestemming voor een leuk (en leerzaam) uitstapje. In 2009 hebben ruim 2200 leerlingen Terra Maris bezocht, en daar zijn we best een beetje trots op. Ze kwamen in het kader van een project of gewoon op schoolreisje. Eigenlijk is de grote aanloop niet zo gek, want Terra Maris heeft scholen veel te bieden: het museum met zijn 2,5 hectare grote landschapstuin, het bos 'De Manteling' en natuurlijk het strand. schutkleuren - ZeeLand Natuurlijk groep 7/8) 'U bedoelt dat daar echt een dorp onder water ligt? Nu nog steeds!' (rondleiding 'Zeeland: van toen naar nu' groep 6/7/8) 'Hé. die loopt op het water!' (schaat senrijder, gevist met (W)onderwater- wereld groep 5) 'Nu kun je goed zien hoe het vroeger in het echt ging' (maquettes - speurtocht 'Reis door Natuur en Tijd VMBO klas 1) 'De blaadjes van deze boom lij ken wel een hartje!' (lindeboom- Natuurkoningen en -koninginnen/ groep 1/2) 'De ballon wil niet!' (luchtdrukproef- Klimaat-lab groep 5/6). En zo zou ik deze hele bladzijde kun nen vullen met leuke ontdekmomenten! Vanaf eind mei staat het nieuwe Programma Basisonderwijs 2010/2011 op onze site: www.terrama- ris.nl/programmabasisonderwijs. Carolien Schaap, medewerkster educatie scholen en exposities Veel scholen hebben gebruik gemaakt van het gevarieerde aanbod uit het Programma Basisonderwijs 2009/2010. Er waren rondleidingen, speurtochten of echte doeactivi- teiten als (W)onderwaterwereld, Flessenpost, Natuurkoningen en Natuurkoninginnen. waarmee zowel de onder-, midden- als bovenbouw zich prima wisten te vermaken. En meer dan dat, want alle educatieve activi teiten sluiten aan bij de leerlijn in het basisonderwijs. Een aantal activiteiten is ook zeer geschikt voor het voortgezet onderwijs. Hoewel deze doelgroep (nog) niet specifiek is benaderd, hebben tien scholen, ook van buiten Zeeland, één of meerdere activiteiten bij Terra Maris gedaan. Onze doelstelling voor een schoolbe zoek is eigenlijk heel bescheiden: elke leerling minstens één verwondermo- ment bezorgen. Wat denkt u van de volgende vragen/ opmerkingen? 'Mevrouw, ik zie helemaal geen vissen op de bodem!' (bewoners van de zee/

Zeeuws Landschap | 2010 | | pagina 22