Terra Maris Zoogdieren in Zeeland Nieuwe foto-expositie in de landschapstuin van Terra Maris Lindelanen juli 2010 t/m juni 2011 De mooiste foto's uit de nieuwe Fauna Zeelandica 'Zoogdieren in Zeeland' zijn vanaf deze zomer in de landschapstuin van Terra Maris te zien. Variërend van een lieflijk opgekruld egeltje tot een uitbundig springende hermelijn of een bij tende vleermuis: alle foto's tonen de schoonheid van zoogdieren in de Zeeuwse natuur. De expositie omvat veertig foto's van verschillende fotografen uit de gelijk namige zoogdierenatlas van Zeeland. Begeleidende tekst bij de foto's is in het Nederlands, Duits en Engels aanwezig. De zoogdierenatlas beschrijft 62 verschillende soorten zoogdieren: van inheemse en in het wild levende landzoogdieren tot trekkende soorten en zeezoogdieren. Van muis, mol en haas tot vos, damhert en zeehond. De inventarisatie is gebaseerd op meer dan 82.000 waarnemingen, waarbij ruim 655.000 dieren zijn geteld! 'Zoogdieren in Zeeland' is het 5e deel in de reeks Fauna Zeelandica van Het Zeeuwse Landschap in samenwerking met de Zeeuwse zoogdierwerkgroep en de landelijke Zoogdiervereniging VZZ en o.a. verkrijgbaar in de museumwin kel van Terra Maris. Carolien Schaap, medewerkster edu catie scholen en exposities www.terramaris.nl info@terramaris.nl Duinvlietweg 6 4356 ND Oostkapelle 0118 - 582620 Openingstijden Mei t/m oktober: dagelijks van 10 tot 17 uur November t/m april: woensdag t/m vrijdag van 12 tot 16 uur, zaterdag en zondag van 12 tot 17 uur (tijdens deze periode in de Nederlandse schoolvakanties dagelijks van 12 tot 17 uur) Donateurs van Stichting Het Zeeuwse Landschap kunnen Terra Maris tegen gereduceerd tarief bezoeken. Terra Maris is onderdeel van Stichting Het Zeeuwse Landschap. 4 Twee hazen spitsen de Oren. (C. Jacobusse) Zeeuws Landschap De landschapstuin van Terra Maris bestaat uit negen kleine 'thematuintjes' met daar omheen een boomgaard en een hooiland met hagen. Het deel met de thematuintjes, is aangelegd in barokstijl. Die tuinstyl, die vooral in de 17e en 18e eeuw in Nederland erg populair was. kenmerkt zich door strakke vormen en symmetrie. De symmetrie in de landschapstuin wordt geaccentueerd door de haagbeuken- haagjes langs ieder tuintje en de linde lanen rondom het geheel. Voor de linde is destijds gekozen, omdat deze boom in de 17e eeuw erg populair was, volop aangeplant werd in de buitens en zelfs volop geëxpor teerd werd. Voor de lindelanen in de tuin zijn destijds zo n 140 koningslin des (Tilia europaea Pallida j aange plant. In het voorjaar draagt de boom frisse lichtgroene voorjaarsbladeren (die trouwens goed eetbaar zijn). De koningslindes zijn destijds gekozen, omdat ze minder in trek zouden zijn bij de lindebladluis, die soms overlast veroorzaakt door alles onder de boom te bedruppelen met een kleverige zoete substantie. Dat de koningslinde daadwerkelijk minder bezocht wordt door de lindebladluis, hebben we in de tuin niet kunnen constateren. Ook de bladeren van deze lindes glimmen in de zomer soms van de kleverige substantie. Echte overlast geeft dat overigens niet. En onze imker moppert er al helemaal niet over. want dit soort zoete afscheidingen biedt zijn bijen in magere tijden (nazomer) een alternatief voor bloemennectar. Wel kleurt de honing er soms erg donker door. omdat

Zeeuws Landschap | 2010 | | pagina 22