cjf de Nacht van de Nacht, meer info: www.nachtvandenacht.nl woensdag 29januari 14.00 uur Dit is een excursie in samenwerking met de Nederlandse Onderwatersport Bond. Tijdens de excursie staan op een punt duikers van de NOB. Zij geven bij aquaria uitleg over het opgedoken onderwaterleven. Middelburg Oranjezon Het voormalig waterwingebied is een gevarieerd natuurgebied waar de paden zich horizontaal en verticaal door de duinen, duingraslanden, stru welen. loof- en naaldbos slingeren. Startpunt: Het plein voor de kleine expositie bij de entree van het gebied. Kon. Emmaweg 22, Vrouwenpolder. Die entree is aan het einde van een doodlopende weg die ligt aan de Kon. Emmaweg, de weg van Vrouwenpolder richting Oostkapelle. Parkeren tegenover uitspanning Oranjezon en naast camping Oranjezon. Kledingadvies: lange broek en hoge schoenen. Honden niet toegestaan. dinsdag 07 september 19.00 uur zaterdag 23 oktober 14.00 uur maandag 27 december kerstballenwandeling, speurtocht voor kinderen ism de Rotary Walcheren. Nadere informatie t.z.t. op www.hetzeeuwselandschap.nl Ter Hooge Ter Hooge is een landgoed met er omheen een park met vele soorten bomen, planten en vogels. Onlangs is het gebied uitgebreid met een agrarisch parkgebied met typisch Zeeuwse landschapselementen, zoals drinkputten en hagen. Startpunt: De parkeerplaats aan de Breeweg in Middelburg, tegenover Kaasboerderij Pitteperk. zaterdag 16 oktober 14.00 uur woensdag 22 december 14.00 uur Xv Slikken van de Heen Het gebied Slikken van de Heen is een halfopen landschap met open vlaktes en bosschages. Dat hier vroe ger ieder tij water binnendrong, is nog te zien aan de vele voormalige getij- dengeulen die het gebied doorsnijden. In dit ruige oerlandschap moetje niet schrikken van een ontmoeting met een Schotse Hooglander. Startpunt: op de hoek van de Scharreweg en de parallelweg van de N257 (Philipsdam). Ga eerst naar de rotonde op het kruispunt van de N257 en de N657, nabij Sint Philipsland. Neem op deze rotonde de parallelweg van de N257. Na ca. 1 km is er een scherpe bocht naar rechts. Op dat punt, bovenop de dijk, staat een infopaneel dat dient als startpunt. zondag 26 september 14.00 uur Nacht van de Nacht Op zaterdagavond 30 oktober vindt de Nacht van de Nacht plaats. In heel Nederland worden bijzondere activi teiten georganiseerd. Bij Het Zeeuwse Landschap kan er in het (bijna) don ker een wandeling gemaakt worden door natuurgebied Neeltje Jans. Ook bij Terra Maris is er een boeiend programma. Meer informatie op www.nachtvandenacht.nl Hoeve Van der Meulen Hoeve Van der Meulen is een geres taureerde historische boerderij met omliggende landerijen in de Zak van Zuid-Beveland. Het interieur van de woning is authentiek. Op de omliggende landerijen wordt boerenlandnatuur van weleer teruggebracht middels onder andere kleine akkertjes, akkerranden, drinkpoelen en hagen. Tijdens de excursies krijgen deelnemers onder deskundige begeleiding een kijkje in het woonhuis, en maken een rond gang over de omliggende landerijen. Opgave is verplicht tot uiterlijk 2 dagen van te voren. Max. 26 deelnemers. Adres: Zuidweg 35, 's Heer Abtskerke. zaterdag 11 september 10.00 uur zaterdag 09 oktober 10.00 uur zaterdag 13 november 10.00 uur zaterdag 11 december 10.00 uur Zeeuws Landschap 27

Zeeuws Landschap | 2010 | | pagina 27