Kruisdiikschans Kruisdijkschans, gelegen tussen Sluis en Aardenburg, wordt door Het Zeeuwse Landschap gereno veerd. Zie de achterzijde van dit tijdschrift. Op zaterdag 18 december 2010 is er om 10.00 uur een rondleiding rond dit object. Deze duurt ca. 1,5 uur. Er wordt verteld over de geschiede nis van het object en de plannen om het in oude luister te herstellen. Deelname is gratis voor donateurs van Het Zeeuwse Landschap, niet- donateurs betalen 3,- p.p. Op vrijdag 18 februari 2011 is er in het dorpshuis van Aardenburg een lezing over de geschiede nis van Kruisdijkschans. door drs. R.H.M. van Immerseel. Hij heeft vanuit de Stichting tot behoud van Particuliere Historische Buitenplaatsen (sinds 1-1-2010 Stichting In Arcadië) historisch onderzoek gedaan naar Kruisdijkschans. De lezing begint om 20.00 uur in het dorpshuis van Aardenburg. Deelname is gratis. Wie een van deze. of beide activiteiten wil bijwonen dient zich op te geven. Dat kan via info@hetzeeuwselandschap.nl of tel. nr. 0113-569110 (tijdens kantooruren). Oranjezon Het voormalig waterwingebied is een gevarieerd natuurgebied waar de paden zich horizontaal en verticaal door de duinen, duingraslanden, stru welen, loof- en naaldbos slingeren. Startpunt: Het plein voor de kleine expositie bij de entree van het gebied, Kon. Emmaweg 22, Vrouwenpolder. Die entree is aan het einde van een doodlopende weg die ligt aan de Kon. Emmaweg, de weg van Vrouwenpolder richting Oostkapelle. Parkeren tegenover uitspanning Oranjezon en naast camping Oranjezon. Honden niet toegestaan. Maandag 27 december 11.00 - 15.00 uur kerstballen- wandeling - zie kader Zaterdag 26 februari 14.00 uur Kerstbal lenwandeling Oranjezon De Rotary Club Walcheren en Het Zeeuwse Landschap organiseren dit jaar voor de vierde keer de 'kerst- ballenwandeling' voor kinderen. Deze speurtocht in kerstsfeer is op maandag 27 december in natuur gebied Oranjezon. Tussen 11.00 en 15.00 uur kan er gestart worden, bij de ingang van natuurgebied Oranjezon. De speurtocht duurt ongeveer anderhalf uur. Elk kind is mèt zijn ouders (of grootouders of andere begeleiders/speurders) welkom om via de kerstballen te speuren naar bijzonderheden in dit natuurgebied.Kinderen en dona teurs van het Zeeuwse Landschap betalen €2,50 voor entree van het natuurgebied, deelname aan de kerstballenwandeling èn een versna pering. Niet-donateurs betalen €4,-. Bij de ingang verkoopt de Rotary aan alle wandelaars warme versna peringen tegen een vriendenprijs voor het goede doel. NB: kinderen onder de 12 jaar mogen niet alleen het terrein in en honden zijn niet toegestaan. Hoeve Van der Meulen Hoeve Van der Meulen is een geres taureerde historische boerderij met omliggende landerijen in de Zak van Zuid-Beveland. Het interieur van de woning is authentiek. Op de omlig gende landerijen wordt boerenlandna- tuur van weleer teruggebracht mid dels onder andere kleine akkertjes, akkerranden, drinkpoelen en hagen. Tijdens de excursies krijgen deelne mers onder deskundige begeleiding een kijkje in het woonhuis, en maken een rondgang over de omliggende landerijen. Opgave is verplicht tot uiterlijk 2 dagen van te voren. Max. 30 deelnemers. Adres: Zuidweg 35, 's Heer Abtskerke. Zaterdag 09 januari 10.00 uur Zaterdag 13 februari 10.00 uur Zaterdag 13 maart 10.00 uur Yerseke Moer Het weidegebied de Yerseke Moer wordt wel het openluchtmuseum van Zeeland genoemd. Sporen van natuur en cul tuur van de laatste 2000jaar weer spiegelen zich in bijzondere flora en fauna. In de winterperiode overwinte ren er duizenden ganzen. In samenwerking met De Sequoiahof in Vlake wordt ook deze winter weer een ganzenkijkexcursie georganiseerd. Zaterdag 19 februari 10.00 uur Het arrangement omvat: 10.00 uur ontvangst met koffie en een bolus, waarbij de natuurgids een inleiding geeft over het natuurgebied en de voorkomende ganzen. Daarna vangt de excursie aan. Let wel: om verstoring te voorkomen is de excursie niet door het natuurgebied de Yerseke Moer, maar vanaf de openbare weg. Rond 12.30 uur wordt een Zeeuwse erwtensoepmaaltijd met boerenbrood en Zeeuws spek genuttigd. Eventueel is er na de maaltijd gelegen heid de wintertuin van de Sequoiahof te bezoeken. Startpunt: De Sequoiahof van de familie De Koeijer, Kanaalweg 79, 4417 PA Vlake, telefoon 0113 382548. Aanmelden: verplicht, tot 3 dagen voor de excursie bij de Sequoiahof. De excursie gaat door als er minimaal 15 aanmeldingen zijn. Kosten: donateurs 14,50, niet- donateurs 17,-. Zeeuws Landschap 27

Zeeuws Landschap | 2010 | | pagina 27