Boomkikkers: kleine stapjes en grote sprongen Van alle diersoorten is de klasse van de amfibieën, de koudbloedige dieren die zowel in het water als op land kunnen leven, wereldwijd nog het meest in nood. In Nederland worden sinds enkele decennia gerichte maatregelen getroffen om amfibieën te helpen overleven. In Zeeland is de boom- e panda is of misschien Aanmeldingskaart Ondergetekende wil het werk van Stichting Het Zeeuwse Landschap steunen: Naam: Adres: Postcode woonplaats: Rekeningnummer (niet verplicht): Als begunstiger. Jaarlijkse bijdrage minimaal 17,50 per kalenderjaar Als donateur voor het leven. Minimale bijdrage 250,00 Na ontvangst van de acceptgiro zal ik de bijdrage van min. 17,50 voldoen. Als welkomstgeschenk ontvang ik "Handtekening: het boek '80x zo mooi' met columns van Chiel Jacobusse over allerlei wetenswaardigheden uit de Zeeuwse natuur. Cadeaukaart Ondergetekende wil een donateurschap voor de periode van 1 jaar cadeau doen aan: Naam: Adres: Postcode woonplaats: Na ontvangst van de acceptgiro zal ik de bijdrage van min. 17,50 voldoen. Mijn gegevens zijn: Naam: Adres: Postcode woonplaats: Graag ontvang ik de fraaie cadeaubon om aan hem/haar te kunnen geven Als eigen geschenk ontvang ik het Handtekening:"" boek'80x zo mooi' met columns van Chiel Jacobusse over allerlei wetens waardigheden uit de Zeeuwse natuur. a rr\_mn an it ijk de e kt al nis ïse we- ers )ula- aan jaren kwamen er nog minieme populaties boomkikkers voor rond Driewegen, Groedse duintjes. Bos van Erasmus, Kruisdijkschans en het bos van de Plate. Rond 1995 waren deze uitgestorven en resteerden nog drie van elkaar gescheiden levende deelpopulaties, te weten die in duinen van Cadzand (Kievittepolder), op de wallen van Retranchement en de wallen van Aardenburg. De vooruitzichten waren bedroevend. Het knelpunt zat in de deplorabele staat van de poelen, het geringe voortplantings- succes en de geringe overleving vanwege het kwaliteitsarme leefge bied. Met name de populaties van Zeeuws Landschap 15

Zeeuws Landschap | 2011 | | pagina 17