Terra Maris TERRA MARIS Mottige kastelen? www.terramaris.nl info@terramaris.nl Duinvlietweg 6 4356 ND Oostkapelle 0118 - 582620 Openingstijden Mei t/m oktober: dagelijks van 10 tot 17 uur November t/m april: woensdag t/m vrijdag van 12 tot 16 uur, zaterdag en zondag van 12 tot 17 uur (tijdens deze periode in de Nederlandse schoolvakanties dagelijks van 12 tot 17 uur) Donateurs van Stichting Het Zeeuwse Landschap kunnen Terra Maris tegen gereduceerd tarief bezoeken. Terra Maris is onderdeel van Stichting Het Zeeuwse Landschap. In de elfde eeuw beschermden her ders hun kudde en zichzelf tegen het hoge water door heuvels van aarde te maken. Later werden deze heuvels verhoogd of werden hogere heuvels opgeworpen om er houten verdedi gingstorens op te bouwen: de mot- tekastelen. Het woord 'motte' is Frans en bete kent kunstmatige heuvel. Vanuit de toren konden de bewoners zich verdedigen tegen aanvallende rovers of zelfs tegen de buren! De mensen woonden en leefden aan de voet van de heuvel op het voorhof. Als er in april zo n verdedigingstoren bovenop de vliedberg, zoals deze kunst matige heuvels worden genoemd, is dat natuurlijk wel reden voor een feestje. Er worden dan ook het hele jaar leuke en interessante activiteiten rondom het mottekasteel georganiseerd. Om te beginnen is dat een tekenwed strijd voor kinderen. Het is de bedoe ling datje de hier onder afgebeelde strip of de tekening zelf afmaakt. april of op dinsdag 3 mei. Je mag dan ook gratis het museum bezoeken en na afloop word je in het museumcafé getrakteerd op een pannenkoek met limonade. Samen een hele middag uit bij Terra Maris! Dus doe mee en geef de door jou afgemaakte strip of tekening af bij de museumbalie of stuur hem voor 22 april met vermelding van naam, adres en leeftijd naar Terra Maris, t.a.v. Maaike de Wilde, Duinvlietweg 6,4356 ND in Oostkapelle. Dat doe je door de strip of de tekening te downloaden van de website www.tetramaris.nl, af te maken en ver volgens naar Terra Maris te sturen. Je kunt de afgemaakte strip of tekening ook inleveren bij de museumbalie, je ontvangt dan een mooi pakketje van striptekenaar Danker Jan Oreel, die ook het stripboek 'Zeeland, 2000jaar geschiedenis in strip' tekende! De winnaar mag met 2 vriendjes of vriendinnetjes meedoen aan een work shop striptekenen op woensdag 27 Kijk voor alle activiteiten in 2011 eens op de website van Terra Maris! Maaike de Wilde, medewerkster educatie en activiteiten Mottetóstee' 1-doehelrdf- kvwfelüening 22 Zeeuws Landschap

Zeeuws Landschap | 2011 | | pagina 26