van de parkeerplaats van Waterland Neeltje Jans (betaald parkeren). Gratis parkeren kan bij het Topshuis aan de andere zijde van de weg, van daaruit is het ca. 8 min. lopen. Zaterdag 26 maart 14.00 uur Maandag 25 april 14.00 uur Zondag 29 mei 14.00 uur excursie i.s.m. de NOB Zaterdag 11 juni 14.00 uur excursie i.s.m. de NOB Excursies in samenwerking met de Nederlandse Onderwatersport Bond. Duikers van de NOB geven uitleg bij aquaria over het opgedoken onderwa terleven. Inlagen van Noord- Beveland Inlagen zijn typisch Zeeuwse land schapselementen: binnendijks, maar met een duidelijke invloed van het zoute water aan de andere zijde van de dijk. Tip: Neem een verrekijker mee, in de vogelobservatiehut komt die van pas! Startpunt: Het informatiebord aan de Keihoogteweg in Wissenkerke, de weg van het dorp richting de noord kust van Noord-Beveland. Vrijdag 06 mei 14.00 uur Oranjezon Het voormalig waterwingebied is een gevarieerd natuurgebied waar de paden zich horizontaal en verticaal door de duinen, duingraslanden, struwelen, loof- en naaldbos slingeren. Startpunt: Het plein voor de kleine expositie bij de entree van het gebied, Kon. Emmaweg 22, Vrouwenpolder. Die entree is aan het einde van een doodlopende weg die ligt aan de Kon. Emmaweg, de weg van Vrouwenpolder richting Oostkapelle. Parkeren tegenover uitspanning Oranjezon en naast camping Oranjezon. Kledingadvies: lange broek en hoge schoenen. Honden niet toegestaan. Zaterdag 23 april 06.15 uur vroege vogel excursie Zondag 01 mei 06.15 uur vroege vogel excursie dinsdag 14juni 19.00 uur Tijdens deze wandeling in de vroege ochtend staan vogelgeluiden centraal. Hoeve Van der Meulen Hoeve Van der Meulen is een gerestaureerde historische boerderij met omliggende landerijen in de Zak van Zuid-Beveland. Het interi eur van de woning is authentiek. Op de omliggende landenjen wordt boeren- landnatuur van weleer teruggebracht middels onder andere kleine akkertjes, akkerranden, drinkpoelen en hagen. Tijdens de excursies krijgen deelnemers onder deskundige begeleiding een kijkje in het woonhuis, en maken een rondgang over de omliggende landenjen. Opgave tot uiterlijk 2 dagen vooraf via c.van. de.kreeke@hetzeeuwselandschap.nl (of 01135691 10). Max. 26 deelnemers. Adres: Zuidweg 35, 's-Heer Abtskerke. zaterdag 12 maart 10.00 urn- zaterdag 09 april 10.00 uur zaterdag 14 mei 10.00 uur zaterdag 11 juni 10.00 uur Slikken van de Heen Het gebied Slikken van de Heen is een halfopen landschap met open vlaktes en bosschages. Dat hier vroeger ieder üj water binnendrong, is nog te zien aan de vele voormalige geujdengeulen die het gebied doorsnijden. In dit ruige oerland- schap moetje niet schrikken van een ont moeting met een Schotse Hooglander. Startpunt: op de hoek van de Scharreweg en de parallelweg van de N257 (Philipsdam). Ga eerst naar de rotonde op het kruispunt van de N257 en de N657, nabij Sint Philipsland. Neem op deze rotonde de parallelweg van de N257. Na ca1 km is er een scherpe bocht naar rechts. Op dat punt, bovenop de dijk, staat een infopaneel dat dient als startpunt. Vrijdag 06 mei 14.00 uur Zaterdag 25 juni 14.00 uur

Zeeuws Landschap | 2011 | | pagina 31