Ransuil Ratelaar Zweefvlieg Helophilus Sijzen in els Weetje nog dat sprinkhanen vaak wonderlijke namen hebben? Wekkertje, ratelaar, zoemer, snortik- ker... Die namen hebben te maken met het geluid dat ze maken. Dat doen ze door hun achterpoot tegen hun voorvleugel te wrijven. Heb jij deze zwarte propjes al eens aan een boom gezien? Het zijn elzenpropjes. De boom heet dan ook'els'. Sijsjes smikkelen er graag de zaadjes uit. Weten jullie nog wat ik jullie eens over uilen vertelde? Bijvoorbeeld dat ze hun hele kop kun nen draaien? En dat uilen goed kunnen zien en horen. De ransuil kun je herkennen aan zijn oorpluimen. Hier zie je een roodborst die zijn jongen voert. Ze hebben nog zachte donsveertjes. Die zorgen ervoor dat ze lekker warm blijven. Pas na een paar maanden worden ze vervangen door de opvallend rood/oranje kleur. Nou ja, dat was het dan. Ik ga van mijn oude dag genieten. Lekker een beetje rondvliegen, mooie plekjes in de natuur bekijken. En wie weet wel genieten van een mooie nazomer... Nu Koert met pensioen gaat, zoekt Zeeuws Landschap iemand die een bijdrage wil leveren aan de nieuwe jeugdpagina. We zoeken vooral een illustrator als opvolger voor Adri Karman. Lijkt je dat wel wat, of heb je ideeën over de invulling, mail dan naar info@hetzeeuwselandschap.nl De zeekraal is een typisch Zeeuws plantje. Het groeit bij zout water, en kan er tegen als het water over hem spoelt. Het is te gebruiken als groente. Vroeger sneden armere mensen het zelf, op de schorren. Tegenwoordig is het een vrij dure groente. Het is te koop in de supermarkt. Misschien mag je het eens proberen?! Hier zie je de bruine kikker. Met kikkerdril, een soort doorzichtige balletjes die in het water drijven. Dat zijn haar'eitjes'. Er zit een zwart puntje in, dat later uitgroeit tot een kikkertje. Bruine kikker Zeekraal Deze zweefvlieg heet met zijn Latijnse naam 'Helophilus'. Dat betekent: 'vriend van de zon'. Zijn naam verraadt waar hij graag leeft: op beschutte plekjes in de zon. Roodborst die zijn jongen voert ZEEUWS -21-LANDSCHAP

Zeeuws Landschap | 2011 | | pagina 25