TERRA MARIS IN MIDDELEEUWSE SFEREN Geweldige dagen met in totaal zo'n vierduizend bezoekers in de prachtige entourage van de zomerse en weelderige landschapstuin, het mottekasteel en aan de overkant van de gracht kasteel Westhove. Met bovendien ideaal weer. Er viel geen regen uit de af en toe zware bewolking en het was niet te warm. Prima weer om lekker luierend in het gras of gezeten op een strobaal te genieten van de spijzen en een drankje, of om zelf je stokbroodje te bakken. Om daarna fanatiek, soms met de hele familie, aan de slag te gaan met een middeleeuws spelletje. Zaklopen, kegelen, boomschorslopen, walnoten werpen, touwtrekken, hoepelen, mikado, het kon allemaal. Bij het speerwerpen of boogschieten moest je zelfs in de rij staan. De danseressen en de andere acteurs zoals de kwakzalver, zwerver, verdwaalde ridder, spinster of visser zorgden voor een sfeervol geheel. De act van de visser die te diep in het glaasje had gekeken en de mensen verraste met een gerookt visje direct van zijn spies zorgde voor veel hilariteit. -imS-airfk De laatste twee festijnmiddagen speelde de groep Kroksmesjeu, met minder authentieke instrumenten, maar ook deze zorgde voor een zeer gezellige sfeer. Bij de danseressen zwierden de rokken dan ook door de lucht! De bezoekers waardeerden met name de sfeer en opzet. Het succes leidde overigens nog tot een probleem, want door de grote toeloop waren op een gegeven moment de spijzen gewoon op. Dit festijn is zeker voor herhaling vatbaar. Tot volgende zomer dan maar? Maaike de Wilde is medewerkster educatie en activiteiten Foto boven Terra Maris Foto rechts A. van der Velde Ook de heks die zoethout uitdeelde en de zwerver waren prachtverschijningen. Het waren allen acteurs uit de omliggende dorpen en ze hadden er zichtbaar plezier in. Bijzonder levendig was het schapen- drijven door de familie Goetheer uit Kortgene en hun bordercollies. De interactie met de jonge bezoekertjes zorgde voor veel belangstelling voor de schapen, de honden en de uitleg. De middeleeuwse muziek werd tweemaal verzorgd door Duo Ultreya met authentieke instrumenten. ZEEUWS -23 TERRA MARIS In de zomervakantie is rondom het dit voorjaar geopende mottekasteel vier keer een middeleeuws festijn georganiseerd.

Zeeuws Landschap | 2011 | | pagina 26