TERRA MARIS SPINNEN IN TERRA MARIS Donateurs van stichting Het Zeeuwse Landschap kunnen Terra Maris tegen gereduceerd tarief bezoeken. Terra Maris is onderdeel van stichting Het Zeeuwse Landschap. Je bent nooit verder dan een meter bij een spin Foto links vandaan. Ze zitten onder vloeren, achter muren, op A. van der Velde de kast en onder de piano. En als je er toch niet aan kunt ontsnappen, kun je maar beter meer te weten komen over deze ongenode'huisgenoten'. www.terramaris.nl info@terramaris.nl Duinvlietweg 6,4356 ND Oostkapelle Tel 0118-582620 Openingstijden Meit/m oktober: dagelijks van 10 tot 17 uur; november t/m april: woensdag t/m vrijdag van 12 tot 16 uur; zaterdag en zondag van 12 tot 17 uur (tijdens deze periode in de Nederlandse schoolvakanties dagelijks van 12 tot 17 uur). In de maand van de geschiedenis organiseren we op 18 oktober een middeleeuwse middag voor kinde ren. Dat is goed nieuws voor mensen in Zeeland die dan een logeetje hebben uit de regio's midden en noord, want daar is het dan herfstvakantie. Er kunnen ook dan weer middeleeuwse spelletjes worden gespeeld, maar kinderen kunnen ook een beursje maken, een ketting rijgen enz. Bij voldoende belangstelling organiseren we de middag nogmaals op 24 oktober, dan is het herfstvakantie in de regio Zuid, dus ook in Zeeland. ZEEUWS -23-LANDSCHAP Een kleine greep uit wat er op de tentoonstelling allemaal is te zien en te doen: ervaar hoeveel soorten spinnen er zijn: dikke, dunne, grote, kleine, mooie, lelijke, stekelige, gestreepte, gestipte, rode, groene, gele, als een zebra of een tijger (en ga maar door) bekijk met een 3D-bril hoe een spin er precies uitziet zie op hoeveel verschillende manieren spinnen hun prooi vangen en hoe inventief ze hun web maken probeer in een spelletje zelf een web te maken bekijk de verschillende manieren waarop een mannetje een vrouwtje het hof maakt knuffel met een 3 meter grote knuffelspin sommige mensen hebben spinnenfobie, anderen zijn er juist gek op: kijk eens welke spinspullen je allemaal kunt verzamelen: rubberen spinnen, snoepspinnen, bekers en sokken, legospinnen, spinnenpuzzels en nog veel meer... Vanaf 1 oktober is in Terra Maris een nieuwe wisseltentoonsteling te zien: de grote spinnen- tentoonstelling. Een tentoonstelling over een beetje enge, maar fascinerende dieren. Overal zijn spinnen: kruisspinnen, grote trilspinnen, huiszebraspinnen, gewone tandkaakspinnen, schaduwstrekspinnen, muur kadespinnen, tuinwolfspinnen, komkommerspinnen en venstersectorspinnen, om er maar een paar te noemen. Al deze dieren komen in en rond het huis voor.

Zeeuws Landschap | 2011 | | pagina 27