Startpunt: het startbord en de vlaggen van Het Zeeuwse Landschap en Natuurmonumenten, op de hoek van de parkeerplaats van Waterland Neeltje Jans (betaald parkeren). Vrijdag 30 december 14.00 uur ORANJEZON Het voormalig waterwingebied is een gevarieerd natuurgebied waar de paden zich horizontaal en verticaal door de duinen, duingraslanden, struwelen, loof- en naaldbos slingeren. Startpunt: Het plein voor de kleine expositie bij de entree van het gebied, Kon. Emmaweg 22, Vrouwen polder. Die entree is aan het einde van een dood lopende weg die ligt aan de Kon. Emmaweg, de weg van Vrouwenpolder richting Oostkapelle. Parkeren tegenover uitspanning Oranjezon en naast camping Oranjezon. Kledingadvies: lange broek en hoge schoenen. Honden niet toegestaan. Dinsdag 27 december 11.00 - 15.00 uur kerstballenwandeling - zie kader Zaterdag 03 maart 14.00 uur HOEVE VAN DER MEULEN Hoeve Van der Meulen is een gerestaureerde histo rische boerderij met omliggende landerijen in de Zak van Zuid-Beveland. Het interieur van de woning is authentiek. Op de omliggende landerijen wordt boerenlandnatuur van weleer teruggebracht middels onder andere kleine akkertjes, akkerranden, drinkpoelen en hagen. Tijdens de excursies krijgen deelnemers onder des kundige begeleiding een kijkje in het woonhuis, en maken een rondgang over de omliggende landerijen. Opgave tot uiterlijk 2 dagen vooraf via c.van.de.kreeke@hetzeeuwselandschap.nl (of 0113 56 91 10). Max. 26 deelnemers. Adres: Zuidweg 35, 's-Heer Abtskerke. Zaterdag 10 december 10.00 uur Zaterdag 11 februari 10.00 uur Zaterdag 10 maart 10.00 uur YERSEKE MOER Het weidegebied de Yerseke Moer wordt wel het openluchtmuseum van Zeeland genoemd. Sporen van natuur en cultuur van de laatste 2000 jaar weerspiegelen zich in een bijzondere flora en fauna. In de winterperiode overwinteren duizenden ganzen in het gebied. In samenwerking met de Sequoiahof in Vlake wordt er ook deze winter een ganzen-kijk-excursie georganiseerd. zaterdag 18 februari 10.00 uur Het arrangement omvat: 10.00 uur ontvangst met koffie en een bolus, waarbij de natuurgids een inleiding geeft over het natuur gebied en de voorkomende ganzen. Daarna vangt de ganzen-kijk-excursie aan. Let wel: om verstoring van de ganzen te voorkomen is de excursie niet door het natuurgebied de Yerseke Moer, maar vanaf de openbare weg. Rond 12.30 uur wordt een Zeeuwse erwtensoepmaaltijd met boerenbrood en Zeeuws spek genuttigd. Eventueel is er na de maaltijd gelegenheid om de wintertuin van de Sequoiahof te bezoeken. Startpunt: De Sequoiahof van de familie De Koeijer, Kanaalweg 79,4417 PA Vlake, telefoon 0113-382548. Aanmelden: verplicht, tot 3 dagen voor de excursie bij de Sequoiahof. De excursie gaat door als er mini maal 15 aanmeldingen zijn. Kosten: donateurs 14,50, niet-donateurs 17,-. KERSTBALLENWANDELING ORANJEZON De Rotary Club Walcheren en Het Zeeuwse Landschap organiseren dit jaar voor de vijfde keer de'kerstballenwandeling'voor kinderen. Deze speurtocht in kerstsfeer is op dinsdag 27 december in natuurgebied Oranjezon. De start is tussen 11.00 en 15.00 uur bij de ingang van natuur gebied Oranjezon. De speurtocht duurt ongeveer anderhalf uur. Elk kind is mèt zijn ouders (of groot ouders of andere begeleiders/speurders) welkom om via de kerstballen te speuren naar bijzonder heden in dit natuurgebied! Kinderen en donateurs van het Zeeuwse Landschap betalen 2,50 voor entree van het natuurgebied, deelname aan de kerstballenwandeling èn een versnapering, overigen betalen 4,-. Bij de ingang verkoopt de Rotary aan alle wandelaars warme versnaperingen tegen een vriendenprijs voor het goede doel. NB: kinderen onder de 12 jaar mogen niet alleen het terrein in en honden zijn niet toegestaan. ZEEUWS -27-LANDSCHAP

Zeeuws Landschap | 2011 | | pagina 31