0& Op de middelbare school tekende ik graag, maar daar bleef het dan ook bij. Verdere aspiraties had ik toen absoluut nog niet. Na de middelbare school boerderij, en met bijzondere of grillige luchten. Soms met een aparte lichtval op het land of in de lucht. Mijn stijl is over het algemeen realistisch met, soms door de lichtval, een vleugje surrealisme erin. Als ik eens iets anders wil schilderen dan een landschap, wordt het toch vaak weer iets met de natuur. Ik kan daar niets aan doen, het gebeurt vanzelf. Het landschap zit in me.'Aan het woord is Nelly van Nieuwenhuijzen. 'Door de ramen vanuit mijn woning kijkend, raak ik gefascineerd door de ruimte, licht, luchten, alles wat zo kenmerkend is voor Zeeland. Ik woon hier natuurlijk prachtig op de boerderij bij Lewedorp, midden in het landschap, weids naar alle kanten. gaan. Met veel plezier en een flinke dosis lef ben ik verder gegaan en heb al aquarellerend en werkend met acryl mezelf deze technieken eigen gemaakt. Ik ben een echte autodidact. In schildercursussen had ik niet zo veel zin. Ik wilde en wil niemand in de buurt hebben als ik bezig ben. Het is mijn eigen ding. De creaties zijn van mijzelf, daar mag en moet niemand zich mee bemoeien. Dus ook geen leraar. Vanaf het prille begin ben ik getroffen door het Zeeuwse Landschap in al z'n facetten. Dat is in mijn werk duidelijk terug te zien. Het resultaat is vaak een vergezicht met een zeer lage horizon, met aan die horizon een accent, meestal een dak van een Ik zag, toen ik jong was, alleen maar kunst bij kennissen van mijn moeder. Kunst was er bij ons thuis niet bij. Wel bezocht ik toen al musea en galeries en dat doe ik nog steeds. Jaarlijks ga ik o.a. een paar keer naar Londen om de belangrijkste tentoonstellingen in de musea te bezoeken samen met mijn zoon of mijn man. Ik wil op de hoogte blijven van wat zich afspeelt in de kunstwereld en het is goed voor mijn kijkervaring. Ook aan kunstboeken is bij ons thuis geen gebrek, ik vind het plezierig ze in te zien en te ontdekken hoe anderen vorm geven aan hun ideeën. Onbewust zal ik er soms ook door geïnspireerd kunnen zijn, maar ik zal altijd trouw blijven aan mijn eigen zienswijze, mijn eigen ik. Daarom citeer ik dit graag:'Be careful that you do not write or paint anything that is not your own, that you don't know in your own soul. (E.Carr)' Sinds enige tijd leg ik ook de Zeeuwse schorren vast op doek, maar dan in een totaal andere stijl, meer abstract. Ook ben ik sinds enkele jaren bezig vorm te geven aan golfbewegingen in zwart/wit. Heel fascinerend. Uiteindelijk is Zeeland steeds weer terug te vinden in mijn werk: schorren, golven, hoge luchten en horizonten met hier en daar een boerderij. ben ik gaan zwerven. Eerst naar Parijs voor een studie cultuurgeschiedenis aan de Sorbonne en toen naar Amsterdam, waar ik Frans heb gestudeerd aan de VU. Daarna ben ik terug in het Zeeuwse gekomen, getrouwd en op de boerderij van mijn man bij Lewedorp gaan wonen. In de zeventiger jaren ben ik voorzichtig begonnen met schilderen aan de keukentafel. De schilderdoos en papier van de kinderen was mijn eerste schildersmateriaal. Mijn man en kinderen reageerden heel enthousiast op het resultaat en dat gaf mij de moed door te Jaren geleden ben ik van een oude binnenband van de tractor 3D-objecten in de vorm van sieraden gaan maken. Ik had al exposities met mijn aquarellen en acrylschilderijen in binnen- en buitenland, maar ook de sieraden kregen die belangstelling. Mijn man heeft een deel van de oude graanschuur, de zg. pijzei (piezel in het Zeeuws), verbouwd tot een fraaie galerie en op die manier heb ik de gelegenheid om mijn werk thuis in Lewedorp te exposeren, gp J. van den Boom is redactielid van Zeeuws Landschap ZEEUWS -5-LANDSCHAP

Zeeuws Landschap | 2011 | | pagina 5