EENDENKOOI IN ANNAJACOBAPOLDER HOEVE VAN DER MEULEN EXCURSIES IN SAEFTINGHE Eendenkooi Als één van de weinig in werking zijnde eendenkooien in Nederland heeft de eendenkooi in Anna Jacobapolder een grote cultuurhistorische waarde. Op 27 augustus wordt er rond en in de eendenkooi en het informatiecentrum een landschapsfair georganiseerd met ondermeer fluisterexcursies, filmpresentaties, workshops voor kinderen en volwassenen, speleducatie, trekpaardenritten en een puzzeltocht- wandelroute langs het Oosterscheldepad. Op 3 en 10 september worden er ook fluisterexcursies georganiseerd. Op www.hetzeeuwselandschap.nl vindt u meer informatie. S.v.p. reserveren voor de excursi info@hetzeeuwselandschap.nl. Adres: Noordweg 51, Anna Jacobapolder. Hoeve van der Meulen De twee jaar geleden gerestaureerde hoeve met haar landerijen ademt de sfeer van het boerenland van weleer. Gedurende drie zaterdagen is er tussen 10.00 -16.00 uur voor jong en oud van alles te beleven, te zien, te proeven en te doen rond Hoeve van der Meulen aan de Zuidweg in 's-Heer Abtskerke. Wat is er zoal te doen: theater, kunst, muziek, trekpaarden, doolhof, een bezichtiging van de gerestaureerde museumwoning, wandelingen onder begeleiding van een gids, workshops, oude ambachten, informatie over natuurvriendelijke tuinen, eten en drinken van het Zeeuwse land en nog veel meer! Voor meer informatie en complete programma met tijden kijk ook op www.hetzeeuwselandschap.nl. Een drie uur durende tocht onder begeleiding van een gids door het ongerepte gebied van slikken en schorren. Het ruige terrein en de diepe geulen maken deze tocht tot een unieke ervaring. Voor deze tocht moet men gezond, goed ter1 en ouder dan 10 jaar zijn. Kledingadvies: oude kleding en goed passende laarzen of gymschoenen die stevig aan de voeten zitten. Ook adviseren wij schone kleding en schoenen voor na de tocht mee te nemen evenals iets te eten en te drinken. Meer informatie via www.hetzeeuwselandschap.nl. Vertrek: bezoekerscentrum Saeftinghe, Emmaweg 4 in Emmadorp. Vertrektijden: 27 augustus 8.30 uur; 3 september 13.00 uur; 10 september 8.30 uur. Reserveren verplicht via: j.neve@hetzeeuwselandschap.nl. Het Verdronken Land van Saeftinghe

Zeeuws Landschap | 2011 | | pagina 39