katoen beften d.r In het vorige nummer heb je kennis gemaakt met ons. De prijsvraag daarbij was: verzin leuke namen voor ons! Het was voor Herman en Carolien moeilijk om te kiezen... Uiteindelijk is gekozen voor Wannes en Keetje. Deze namen zijn bedacht René Mijnders. Hij is donateur van Het Zeeuwse Landschap en woont in Goedereede.'Deze kinderen gaan allerlei avonturen beleven in de Zeeuwse na tuur' licht hij toe. 'En daarom bedacht ik deze typisch Zeeuwse namen'. Gefeliciteerd René, de prijs heb je inmiddels ontvangen. Wanner en Keet/e Tekst: Carolien van de Kreeke - Abrahamse Illustraties: Herman Nauta, www.hermannauta.nl En René zei het al: Wannes en Keetje gaan avonturen beleven. Nu zijn ze aan het vliegeren. Het gaat goed. De grote rode vlieger, achtervolgd door een lint met strikjes, zwiert prachtig door de lucht. Ze zijn al een hele tijd bezig. Ze hebben een prachtig plekje gevonden, in een brede berm langs een binnenweg. 'Nu ik'roept Wannes. Keetje overhandigt hem de vlieger.'Goed vasthouden hè? Het lijkt wel of het steeds meer gaat waaienl'Wannes houdt de vlieger stevig vast.'Pas op'gilt Keetje ineens'Je stapt bijna in een nest'. Ze roept zo hard, dat Wannes er van schrikt en de vlieger loslaat. Met een grote boog stort'ie in het weiland neer. 'Een nest?'Wannes kijkt om zich heen.'lkzie helemaal geen nest'. 'Daar'wijst Keetje. Ze wist naar een ondiep kuiltje, waar bijna geen gras groeit. Er liggen tien eieren in.'Maar dat is toch geen nest'zegt Wannes. 'Ik zie geen bouwsel van takjes, strootjes of mos.'Maar er liggen toch eieren, dus het moet een nest zijn'antwoordt Keetje. Maar ze vindt het wel een beetje eigenaardig. Het lijkt wel een konijnenhol, dat een vogel als nest gebruikt heeft. De volgende dag vertellen ze hun belevenissen op school. En ze stellen de vraag over het nest aan de juf. De eerstvolgende biologieles heeft de juf het over... nesten! Wannes en Keetje willen jou graag wat leuke dingen laten weten: ZEEUWS -20-LANDSCHAP

Zeeuws Landschap | 2012 | | pagina 28