rRjrg^^jjyFng2utLflyjuiEj3jS£3 MET ACRYL KUN JE door Jan van den Boom 'Het liefst schilder ik met acryl, dan kun je lekker doorwerken. Voor verf hebben grote doeken mijn voorkeur, maar schetsen en gewassen pentekeningen maak ik het liefst op een handig klein formaat. Ik wil ook wel eens op andere ondergronden werken, zoals op jute en panelen of probeer andere technieken uit, maar schilderen met acryl blijft de voorkeur hebben. Ik neig bij het schilderen de laatste tijd wat meer naar een wat expressionistische stijl. Mijn opzet en kleurgebruik worden grover. Het gevoel dat ik in een schilderij kan leggen, is erg belangrijk voor mij. Kunst moet je iets doen, het gaat verder dan alleen maar kijken: kunst is een gevoelstaal. Hoe dat zo gekomen is? Vroeger bij ons thuis, in Terneuzen, bestond mijn leven uit muziek en tekenen. Mijn vader is een fervent orgelspeler en tekenen is ook een grote passie van hem. Trouwens, praktisch heel de familie hield zich bezig met muziek en tekenen: iedereen was creatief. Voor mij lag de keuze dus voor de hand en ik ben naar het conservatorium gegaan. Daarna gaf ik toe aan mijn tweede passie: tekenen en schilderen en ben daarom naar de Kunstacademie gegaan voor Beeldende Kunst en Vormgeving.. Al in mijn jeugd ging ik de natuur in met mijn schetsboek naar de Braakman, Philippine, Retranchement of het Groote Gat. Honderden schetsen en aquarellen heb ik toen gemaakt. Foto Koolzaad in bloei in Zak van Zuid-Beveland mf

Zeeuws Landschap | 2012 | | pagina 4