4 r«iiH I W: Logeren in een historische hoeve Ruimte en rust midden in de boerennatuur Appartement De Vliedberg Appartement De Poel ''W& ÉT Ik verwonder me over het eeuwige en de oneindigheid van de schepping en wat er allemaal in te vinden en te zien is. En als ik dat dan goed in mijn schetsboek kan vastleggen, kick ik daarop. Schetsend in het heggengebied bij Nisse of bij de Kattendijksedijk is voor mij het summum van genot. De rust, de stilte, geen laptop of computer. Exposeren vind ik leuk, maar ik houd niet van de organisatie die erbij hoort. In de musea kijk ik liever naar het werk van andere schilders. Ik kan mezelf verwonderen over hoe zij de natuur hebben ervaren en hoe ze deze hebben weergegeven. Foto onder Wim van de Wege in de weer in zijn atelier De monumentale Hoeve van der Meulen dateert uit de 17e eeuw en ligt in een oorspronkelijk Zeeuws landschap met de kenmerkende hollebollige weilanden. Stichting het Zeeuwse Landschap heeft recent de boerderij en de bijge bouwen in oude glorie hersteld. Er zijn twee sfeervolle appartementen te huur, voorzien van alle gemakken: luxe badkamer, moderne keuken en comfortabele bedden. Beide appartementen hebben vrij uitzicht op de akkers en de fruitboomgaard. Ze zijn rookvrij en huisdieren zijn niet toegestaan. 4 personen eigen ingang, tuin en terras ruime sanitaire voorzieningen vanaf 550 euro per week 4 personen eigen ingang, tuin en terras gelijkvloers vanaf 400 euro per week De Zak En als ik dan aan het schilderen ben in mijn atelier, met op de achtergrond een prachtig stuk klassieke muziek en kijkend naar het landschap achter het atelier, dan is dat puur genieten. En dat genieten doe ik ook als ik buiten loop op het strand, aan de zee, in de open ruimte met de wolken, het licht en de schaduwen. Mijn hoofd wordt dan helemaal leeg: muizenissen verdwijnen. Ik vind daar de rust en de inspiratie die de natuurlijke omgeving mij kan geven. ZEEUWS -l

Zeeuws Landschap | 2012 | | pagina 7