jL K(eo rp(aa* Zeekraal was vroeger een armeluisgroente; een groente voor mensen die arm waren. De mensen konden zeekraal gratis plukken, langs de kust. Tegenwoordig is zeekraal juist een dure groente. En je mag het ook niet meer zomaar plukken. Daar heb je een vergunning voor nodig. Zeekraal is een plant met een Zeeuws karakter. In Nederland komt hij ook rond de Wadden voor, maar veel meer in Zeeland. Langs vele waterkanten, maar zeker ook in Het Verdronken Land van Saeftinghe. Wannes en Keetje zie je daar door de slikken banjeren. Wil jij dat ook een keer doen? Als je 10 bent, kun je mee op excursie. Ben je nog geen 10, dan is er van alles te beleven in en rond het bezoekerscentrum. Je vindt de kleurplaat op de website www. hetzeeuwselandschap.nl, onder'kinderhoek'. Vanaf daar kun je'm uitprinten. Als je geen printer hebt, mail dan even naar ons, dan sturen we jou de kleurplaat toe. wannesenkeetje@hetzeeuwselandschap.nl. Kleur de plaat zo mooi mogelijk in en stuur'm uiterlijk 15 augustus aan ons toe: Wannes en Keetje, Postbus 25,4450 AA Heinkenszand. Zeekraal wordt tegenwoordig door enkele boeren verbouwd. Dus geen aardappels of suikerbieten op het land, maar zeekraal! Je begrijpt vast dat het best moeilijk is ervoor te zorgen dat zeekraal goed groeit; je moet op je akker over zout water beschikken en de omstandigheden uit de natuur nabootsen. Vogels zoals brandganzen en smienten zijn dol op zeekraal. Zeekraal is een eenjarige plant. In het voorjaar is het frisgroen en in de nazomer verkleurt het naar geelachtig tot oranjebruin en zelfs purperrood. ZEEUWS -21-LANDSCHAP

Zeeuws Landschap | 2012 | | pagina 25