5 v met de ordening van het beeld: alles moet helder en duidelijk zijn. Zo ontstaat mijn persoonlijke visie op het landschap. Het werken op grote doeken heeft mijn voorkeur omdat je er als kijker in zekere zin in op moet kunnen gaan. Bij de opzet van m'n schilderijen werk ik van een donkere ondergrond naar lichtere partijen toe. Er zijn meerdere lagen verf met een eigen structuur, met paletmes opgebracht. Ik schilder graag abstraherend figuratief. Je zou het de 'klare lijn' kunnen noemen. Ik wil graag mijn werk delen, daarom vind ik het prettig te exposeren. Alleen wat te zien is telt daarbij, niet het verhaal. Zoals ik al zei: ik ben geen prater, maar een schilder. En als de kijker daar iets bij voelt, is dat mooi. Adri Geelhoed aan het werk in zijn atelier. Bezoek voor meer informatie over de kunstenaar en zijn werk www.adrigeelhoed.nl de ervaringen uit mijn jeugd dan weer naar boven. De Poel rond Nisse met het heggenlandschap vind ik heel mooi, maar trekt me minder aan om te schilderen: te'beweeglijk'. Als ik buiten loop met m'n schetsboek, wordt ik getroffen door de lichtval en de vergezichten, door de kleuren van de velden pal naast elkaar. Ook de typisch Zeeuwse luchten boeien me, maar in de regel niet om deze vast te leggen op doek. Ik wil geen momentopname maken, mijn weergave moet eerder tijdloos zijn, ik wil laten zien wat blijft. Ter plekke zet ik een schets op in potlood, soms met kleurpotlood of aquarel. Schetsen zijn mijn uitgangspunt, niet meer dan dat. Ik schilder niet r t te*" buiten omdat ik graag afstand creëer tot mijn onderwerp. Uiteindelijk gaat het om het schilderij en niet om de natuur! Het landschap schilder ik het liefst op doeken met een liggend formaat. Dan kan ik het beste laten zien hoe ik het landschap ervaar. Met veel horizontale lijnen, soms met een vleugje perspectief erin door het gebruik van een paar lijnen. Het is de kunst bepaalde details weg te laten, die verstoren vaak het grotere geheel. Ik ben in mijn schilderijen op zoek naar de monumentaliteit van het landschap. Daarom ben ik ook veel bezig Sinds een paar jaar werk ik ook in opdracht, bij voorkeur maak ik dan landschappen. Maar altijd volgens mijn eigen opvatting over het te schilderen onderwerp. Er is ook een boek uitgekomen met een overzicht van mijn schilderijen, genaamd'Zeeuwse kleuren vergezichten'. Dat daarin vooral Zeeuwse landschappen te zien zijn, spreekt voor zich. J. van den Boom is redactielid van Zeeuws Landschap ZEEUWS -5 -LANDSCHAP

Zeeuws Landschap | 2012 | | pagina 5