y/annes en Kee+je Meeowen Het is een mooie zaterdag in september. Wannes en Keetje zijn heel de middag op het strand. Ze hebben al een zandkasteel gebouwd en in de zee gezwommen. En ze hebben schelpen gezocht. De mooiste hebben ze in een zakje in de tas gedaan. Thuis gaan ze ze wassen en drogen. En dan willen ze de schelpen op een stevig karton plakken. Wannes en Keetje zijn best al een beetje moe, van de middag op het strand. Als alle spullen weer in de tas zitten, lopen ze het strand af. En dan is er nog een verrassing! Want ze mogen hier, bij het strand, frietjes gaan eten. Wat een feest! - Tekst: Carolien van de Kreeke - Abrahamse Illustraties: Herman Nauta, www.hermannauta.nl Ze zitten lekker op de zeedijk te genieten van hun frietjes. Ze horen de zee ruisen, en mensen praten. En heel veel vogels.'Dat zijn meeuwen'weet Wannes. Wat een lawaai maken ze. Wannes en Keetje kijken er naar. Het zijn grote witte vogels, met grijze vleugels. Hun poten en snavel zijn geel. Ze zijn helemaal niet bang van mensen. Integendeel. Ze vliegen steeds in hun buurt. Een meeuw loopt op de grond, een paar meter van Wannes en Keetje vandaan. Keetje gooit een frietje naar hem toe. Snel rent de meeuw er naar toe en eet het op. Al snel komt er een tweede meeuw. En Keetje gooit weer een frietje. 'Dat is leuk!' vindt Keetje. Wannes kijkt naar z'n frietjes. Hij is niet van plan de heerlijke frietjes aan de meeuwen te geven. En hij vindt de meeuwen ook een beetje eng. Keetje niet hoor, kijk maar eens naar de tekening. De meeuw is al zo dichtbij haar gekomen dat hij bijna uit haar hand eet...! Meeuwen zijn echte zeevogels. Ze leven vooral langs de kust. Er zijn in de wereld wel 43 verschillende soorten. De vijf soorten die je in ZEEUWS -20-LANDSCHAP

Zeeuws Landschap | 2012 | | pagina 24