DE TOEKOMST VAN TERRA MARIS www.terramaris.nl info@terramaris.nl Duinvlietweg 6,4356 ND Oostkapelle Tel 0118-582620 Openingstijden Mei t/m oktober: dagelijks van 10 tot 17 uur; november t/m april: woensdag t/m vrijdag van 12 tot 16 uur; zaterdag en zondag van 12 tot 17 uur (tijdens deze periode in de Nederlandse schoolvakanties dagelijks van 12 tot 17 uur). Donateurs van stichting Het Zeeuwse Landschap kunnen Terra Maris tegen gereduceerd tarief bezoeken. Terra Maris is onderdeel van stichting Het Zeeuwse Landschap. het zand. Zand kan afkomstig zijn van gesteenten, maar bijvoorbeeld ook bestaan uit de resten van kleine zeedieren. De Nederlandse kustzanden bestaan vooral uit kwartskorrels. Niettemin blijken ook die onder een vergrootglas grote verschillen te vertonen. Op de tentoonstelling wordt ook de grote verscheidenheid in zanden van diverse tropische locaties getoond. Alles bij elkaar begrijp je ineens dat zand verzamelen een hele interessante hobby is! Natuurlijk hebben we ons best gedaan om Provinciale Staten (die het voorstel van GS moeten goedkeuren) er van te overtuigen dat sluiting van het museum een wezenlijk verlies voor Zeeland zou zijn. ZEEUWS - Gelukkig kregen we veel bijval en blijken veel fracties het verdwijnen van Terra Maris niet te zien zitten. In de Statenvergadering van 22 juni waarin het voorstel van GS werd besproken, werd Terra Maris meermalen in gunstige zin genoemd (zoals: 'GS kan toch niet zo maar een museum waar jaren aan is gewerkt de nek omdraaien?'en:'Terra Maris mag niet verdwijnen!'). Veel commentaar was er ook op de procedure die was gevolgd door GS en op het ontbreken van een heldere motivering voor de bezuinigingen op de diverse instellingen. Foto Het gloednieuwe mottekasteel bij Terra Maris. Wat gebeurt ermee als het museum onverhoopt moet sluiten (M. Walhout) Alle commentaar leidde ertoe dat als volgende stap de gedeputeerden eerst met iedere (grotere) gesubsidieerde instelling afzonderlijk gaan spreken over hun financiële situatie en de consequenties van bezuinigingen. In de Statenvergadering van december zal dan besloten worden -op basis van een nieuw voorstel van GS- hoe de concrete bezuinigingen eruit gaan zien. Hopelijk pakt dit aangepaste voorstel minder dramatisch uit voor Terra Maris dan het oorspronkelijke. Marten Hemminga Dit voorjaar kwamen Gedeputeerde Staten met een voorstel voor de toekomstige kerntaken van de provincie, en daaraan gekoppeld, een lijst met bezuinigingen op Zeeuwse instellingen. VoorTerra Maris pakte dat wel heel drastisch uit: GS willen de provinciale subsidie voorTerra Maris volledig afbouwen. Een niet uit te leggen voorstel, want Terra Maris is nog maar zes jaar geleden van start gegaan met de vaststelling dat Terra Maris een provinciaal museum is dat kan rekenen op de financiële ondersteuning van de Provincie. Stopzetting van de subsidie zou onvermijdelijk sluiting van het museum betekenen.

Zeeuws Landschap | 2012 | | pagina 27