ORANJEZON Het voormalig waterwingebied is een gevarieerd natuurgebied waar de paden zich horizontaal en verticaal door de duinen, duin graslanden, struwelen, loof-en naaldbos slingeren. Startpunt: Het plein voor de kleine expositie bij de entree van het gebied, Kon. Emmaweg 22, Vrouwenpolder. Die entree is aan het einde van een doodlopende weg die ligt aan de Kon. Emmaweg, de weg van Vrouwenpolder richting Oostkapelle. Parkeren tegen over uitspanning Oranjezon en naast camping Oranjezon. Dinsdag 27 december *kerstballenwandeling 11.00-15.00 uur De Rotary Club Walcheren en Het Zeeuwse Landschap organi seren dit jaar weer de'kerstballenwandeling'voor kinderen. Deze speurtocht in kerstsfeer is op dinsdag 27 december in natuurge bied Oranjezon.Tussen 11.00 en 15.00 uur kan er gestart worden, bij de ingang van natuurgebied Oranjezon. De speurtocht duurt ongeveer anderhalf uur. Elk kind is mètzijn ouders (of grootouders of andere begeleiders/speurders) welkom om via de kerstballen te speuren naar bijzonderheden in dit natuurgebied. Kinderen en donateurs van het Zeeuwse Landschap betalen 2,50 voor entree van het natuurgebied, deelname aan de kerstbal- lenwandeling èn een versnapering. Begeleiders betalen 4,-. Bij de ingang verkoopt de Rotary aan alle wandelaars warme versnape ringen tegen een vriendenprijs voor het goede doel. NB: kinderen onder de 12 jaar mogen niet alleen het terrein in en honden zijn niet toegestaan. Zaterdag 02 maart 14.00 uur HOEVE VAN DER MEULEN Hoeve Van der Meulen is een gerestaureerde historische boerderij met omliggende landerijen in de Zak van Zuid-Beveland. Het inte rieur van de woning is authentiek. Op de omliggende landerijen wordt boerenlandnatuur van weleer teruggebracht middels onder andere kleine akkertjes, akkerranden, drinkpoelen en hagen. Tijdens de excursies krijgen deelnemers onder deskundige bege leiding een kijkje in het woonhuis, en maken een rondgang over de omliggende landerijen. Opgave tot uiterlijk 2 dagen vooraf via info@hetzeeuwselandschap.nl (of 0113 5691 10). Max. 30 deelnemers. Adres: Zuidweg 30, 's-Heer Abtskerke. YERSEKE MOER Het weidegebied de Yerseke Moer wordt wel het openluchtmu seum van Zeeland genoemd. Sporen van natuur en cultuur van de laatste 2000 jaar worden weerspiegeld in een bijzondere flora en fauna. In de winterperiode overwinteren duizenden ganzen in het gebied. In samenwerking met de Sequoiahof in Vlake wordt er ook deze winter een ganzenexcursie georganiseerd. Zaterdag 16 februari 10.00 uur Het arrangement omvat: 10.00 uur ontvangst met koffie en een bolus, waarbij de natuur- gids een inleiding geeft over het natuurgebied en de voorko mende ganzen. Daarna op pad om ganzen te kijken. Let wel: om verstoring van de ganzen te voorkomen is de excursie niet door het natuurgebied de Yerseke Moer, maar vanaf de openbare weg. Rond 12.30 uur wordt een Zeeuwse erwtensoepmaaltijd met boerenbrood en Zeeuws spek genuttigd. Eventueel is er na de maaltijd gelegenheid de wintertuin van de Sequoiahof te bezoeken. Startpunt: De Sequoiahof van de familie De Koeijer, Kanaalweg 79,4417 PA Vlake, telefoon 0113-382548. Aanmelden: verplicht, tot 3 dagen voor de excursie bij de Sequoiahof. De excursie gaat door bij minimaal 15 aanmeldingen. Kosten: donateurs 14,50, niet-donateurs€ 17,-. St Jansteen SINTJANSTEEN Natuurgebied Sint Jansteen/Clinge is een bosrijk gebied, dat dienst doet voor waterwinning. Startpunt: van Hogendorplaan 13, St Jansteen/Kapellebrug. Dat is aan het einde van de Heerstraat, bij het infopaneel. Zaterdag 29 december 14.00 uur Zaterdag Zaterdag 09 februari 09 maart 10.00 uur 10.00 uur Vraag een rondleiding aan! Familiefeest, reünie, personeelsuitje of anderszins op zoek naar een uitstap in de buitenlucht? Vraag eens een excursie aan! In de volgende terreinen zijn ervaren natuurgidsen actief om een inte ressante rondleiding te verzorgen: Het Verdronken Land van Saef- tinghe, Het Zwin, De Verdronken Zwarte Polder, SintJansteen, Oranjezon, Ter Hooge, Neeltje Jans, Inlagen van Noord-Beveland, Hoeve Van der Meulen, Yerseke Moer en Slikken van de Heen. Voor alle terreinen, m.u.v. Saeftinghe, duurt een rondleiding ca. 1,5 uur en is de maximale groepsgrootte bij één gids 25 personen. Een aanvraag kost 40,- voor donateurs en 50,- voor niet-donateurs. Meer informatie en aanvragen: info@hetzeeuwse- landschap.nl, tel. 0113-569110. ZEEUWS -27-LANDSCHAP

Zeeuws Landschap | 2012 | | pagina 31