NU TE ZIEN IN TERRA MARIS: ROVERS VAN DE LAGE LANDEN NIEUWS Foto Broodje bakken op zijn middeleeuws. (M. de Wilde) demonstreren het proces van zoutwinnen in de middeleeuwen, het zoutzieden, en je kunt mosterd maken of wol vilten om bijvoorbeeld een polsbandje te maken. Tel daarbij op de ontspannen sfeer, geuren van open vuur, gebraad, kookpotten met heerlijke soep, middeleeuwse muzikanten en de entourage van het Mottekasteel en kasteel Westhove, en het is duidelijk dat uw bezoek aan het museum op één van deze namiddagen zeer de moeite waad is. U betaalt slechts de entreeprijs voor het museum, exclusief het eten en de drankjes die in de tuin te koop zijn. Met name dus ook voor donateurs zeer de moeite waard. www.terramaris.nl info@terramaris.nl Duinvlietweg 6,4356 ND Oostkapelle Tel 0118-582620 Openingstijden Mei t/m oktober: dagelijks van 10 tot 17 uur; november t/m april: woensdag t/m vrijdag van 12 tot 16 uur; zaterdag en zondag van 12 tot 17 uur (tijdens deze periode in de Nederlandse schoolvakanties dagelijks van 12 tot 17 uur). Donateurs van stichting Het Zeeuwse Landschap kunnen Terra Maris tegen gereduceerd tarief bezoeken. Terra Maris is onderdeel van stichting Het Zeeuwse Landschap. Foto De wasbeer is een gastrover in onze lage landen. (C. Schaap) Alhoewel het festijn het hoogtepunt van de zomerse activiteiten is, worden nog tal van kleinere zomeractiviteiten georganiseerd. Een middag over insecten, waarbij verschillende specialisten aanwezig zijn, nachtelijke wandelingen, strand- en kinderactiviteiten. Kijk hiervoor eens op onze website, daar zijn alle bijzonderheden over deelname te vinden. Tot ziens bij onze activiteiten. Wij bezorgen u in elk geval graag een zomerse beleving, in welke tijd dan ook. Maaike de Wilde Nachtbrakers en zeerovers, roestplekken en burchten..., ontdek de geheimzinnige wereld van uilen, kiekendieven, marters, vossen en natuurlijk ons grootste roofdier: de grijze zeehond. Meer dan veertig opgezette dieren, filmpjes, weetjes en superweetjes vertellen je van alles over deze rovers. Als je alle roverspaspoorten uitpluist, weetje hoe groot ze zijn, welke kleur ze hebben, waar ze broeden en door wie de rovers zelf worden bedreigd. Kraak de geheime code van de buizerd en je weet hoe hij zijn prooi vangt. En wist jij dat de leeftijd van een roofvogel een rol speelt bij het aantal eieren dat ze legt? De pelsdieren hebben hun eigen verhaal: bunzing, fret, wezel, hermelijn, ze lijken erg op elkaar, maar zijn toch echt heel verschillend. Ontdek waarvoor de staart van de hermelijn wordt gebruikt, of help Otje bij het vangen van de vis. En natuurlijk ontbreekt de vos niet op deze roverstentoonstelling: van schattige welpjes tot de vossenjacht, zijn ze nou slim of juist sluw? Kom naar deze leuke familietentoonstelling over de spannendste dieren van de Lage Landen! Carolien Schaap ZEEUWS -20-LANDSCHAP

Zeeuws Landschap | 2013 | | pagina 24