Wannes en Keetje fa V KRO/St>IJ KSC/fAA/S HE ÊfcciSStort» Wannes en Keetje zetten hun fiets tegen de paardenkastanje, naast het hek.'Het was mak kelijk te vinden he?'zegt Wannes.'Ja, tussen Sluis en Aardenburg loopt eigenlijk maar één straat, maar toch zag je het niet gelijk, omdat het verstopt ligt tussen de bomen'antwoordt Keetje. Ze lopen tussen de twee kastanjes door, over het pad, en dan zien ze een prachtig huis.'Wow, wat een sjiek huis!'zegt Keetje.'Stoerrr', zegt Wannes/Zullen we het pad hier rechtsaf nemen? Op m'n plattegrond zie ik dat we dan rondom het huis lopen'. Keetje vindt het een goed idee, want dan kunnen ze het huis van alle kanten bekijken. Ze lopen het pad op dat de gracht volgt die rondom het huis ligt. 'Heel bijzonder'zegt Wannes.'Een vierkant huis, met een gracht die er vierkant omheen ligt'. 'Ja, en er wonen hier ook veel sprinkhanen' zegt Keetje, die inmiddels op haar knieën zit er één te zien.'Ik hoor ze wel, maar ze zitten goed verstopt, tussen het gras'. ÏT 72 Tekst: Carolien van de Kreeke - Abrahamse Illustraties: Herman Nauta, www.hermannauta.nl "Dit is vast een enorm oud huis'zegt Wannes, terwijl ze weer verder lopen. 'Ja, misschien woonden er vroeger wel soldaten'denkt Keetje. Even later zien ze een man aan de waterkant zitten. Hij heeft een schepnetje en naast hem staat een emmer water. Wannes en Keetje staan even stil en kijken wat hij aan het doen is.'Ha jongens'zegt de man.'Bent u aan het vissen?' vraagt Keetje.'Nou, zoiets'zegt de man. En dan vertelt hij, dat Kruisdijkschans een heerlijke plek is voor allerlei vogels en vlinders. En dat de gracht helemaal uitgebaggerd is, zodat het water weer schoon is. En daar profiteren allerlei dieren van, zoals watertorren, kleine visjes, kikkers en.... de boomkikker.'Een boomkikker?'giechelt Keetje. Een kikker leeft toch in en bij het water?'.'Zal ik jullie iets vertellen, over de boomkikker?'vraagt de man. Wannes en Keetje schudden hun hoofd.'Ja graag'En zo zitten ze even later met Fred, de beheerder van Het Zeeuwse Landschap, op het bankje dat naast het wandelpad staat. Wat weet Fred veel van Kruisdijkschans! Hij vertelt dat Het Zeeuwse Landschap jaren bezig geweest is Kruisdijkschans helemaal op te knappen. Het huis ZEEUWS -22 LANDSCHAP

Zeeuws Landschap | 2013 | | pagina 26