FOTOWORKSHOPS IN DE BOSHUT In de Clingse bossen ligt onze fraaigelegen boshut, die helemaal ingericht is voor het fotograferen van vogels. In de omgeving wordt regelmatig gevoerd, zodat er rond de hut altijd wel vogels aanwezig zijn. Gewone soorten als roodborst, winterkoning, vink en koolmees, maar ook in Zeeland minder geziene soorten als boomklever, zwarte mees, kuifmees en keep. De grote specht is er vrijwel altijd, maar ook de zwarte specht en zelfs de zeldzame middelste bonte specht zijn bij de hut gesignaleerd en gefotografeerd. Ook de komende winter verzorgen we weer enkele foto workshops voor vogelfotografen. Zowel beginners als erva ren fotografen kunnen in de hut niet alleen de nodige foto's maken, maar ook het nodige opsteken over vogelfotografie en het gebruik van lenzen en camera's. Workshops worden dit najaar gehouden op zaterdag 23 november en dinsdag 10 december. De workshop duurt in principe van 10uOO tot 16u00 uur. Lunchpakket meenemen; voor koffie en thee wordt gezorgd. Per workshop worden maximaal vijf deel nemers toegelaten. De prijs voor deelname bedraagt 125 euro per persoon. Donateurs kunnen deelnemen tegen het gereduceerd tarief van 75 euro per persoon per dag. Aanmelden tot uiterlijk één week van tevoren via www. hetzeeuwselandschap.nl. L ChielJacobusse UITBREIDING YERSEKE MOER Deze zomer werd een belangrijke uitbreiding gerealiseerd van het reservaat in de Yerseke Moer. Een stuk ten noorden van de Postweg, onder insiders bekend als'de Driehoek; werd verworven in samenwerking meteen particulier. Het gebied was te koop als onderdeel van een boerderij, en een particuliere ondernemer had het oog op de boerderij laten vallen om daar enkele landgoederen te ontwikkelen. De bij behorende graslanden met veel weidevogels en bijzondere zoutvegetaties behoren tot de Ecologische Hoofdstructuur. Hoewel we ze graag al eerder hadden aangekocht, was het ons niet gelukt ze te verwerven. Nu is dat wel gelukt waarmee we een belangrijke schakelverbinding kunnen beheren tussen de Yerseke Moer en de tegen de Ooster- schelde gelegen Koude- en Kaarspolder. Beide gebieden vormen één groot aaneengesloten natuurgebied. In de Driehoek treedt sterke kwel op vanuit het Kanaal door Zuid- Beveland. Indien die niet wordt bestreden zal zich een zout- minnende vegetatie in het gebied ontwikkelen. Daarom is onze verwachting dat met gerichte inrichtingsmaatregelen de natuurwaarde nog aanzienlijk kan toenemen. ChielJacobusse Marten Hemminga Foto De Clingse boshut in winterse sferen. (C. Jacobusse) Foto Zicht vanaf de oostelijke kanaal dijk op de nieuw aangekochte driehoek van de Yerseke Moer. (C. Jacobusse) IN MEMORIAM JOS NEVE 27 augustus jl. overleed Jos Neve op de leeftijd van 63 jaar. Met zijn heengaan verloor Het Zeeuwse Land schap een medewerker die in alle vezels verbonden was met Het Verdronken Land van Saeftinghe. Jos kwam in 1975 als 25-jarige in dienst van de Stichting. Hij was de eerste medewerker van wat toen nog volle dig een vrijwilligersorganisatie was. Jos werd 'conser vator'van Saeftinghe, een functiebenaming die we in de natuurbeschermingswereld niet meer kennen, maar iets betekent als bewaarder, behoeder.. In die eerste ja ren, lang voor het bestaan van het bezoekerscentrum, hield Jos kantoor aan huis. Het waren andere tijden; beheer, politioneel toezicht (nog met dienstpistool en diensthonden), aanspreekpunt voor de streek, Jos was op veel fronten actief. Er waren in die begintijd nog vier herdersbedrijven in Saeftinghe met schaapskuddes. Jos onderhield het contact met de herders (voor hen was hij'meneer Jos'), maar net zo makkelijk trad hij op als gastheer voor leden van het Koninklijk Huis. In de loop van de tijd werd het organiseren van de excursies in Saeftinghe steeds belangrijker. Daarvoor was een gidsenorganisatie nodig, die Jos opgebouwd, en in stand heeft gehouden tot de dag van vandaag. Dat is een grote verdienste geweest. Jos is 38 jaar niet alleen het gezicht geweest van Saeftinghe, hij is ook 38 jaar lang collega geweest van de medewerkers van Het Zeeuwse Landschap. Wij hebben hem gekend als een fijne collega, een prettig mens, sociaal, gelijkmatig en altijd zichzelf. Een plezier om mee om te gaan. Zo zullen wij hem ons ook blijven herinneren. jmmm'

Zeeuws Landschap | 2013 | | pagina 29