C an«^nt7e Prl/wraas "Wfr De wulp heeft een lange smalle snavel waarmee hij tot diep in de modder naar voedsel pikt. Zijn snavel is naar beneden gebogen, wat leidt tot het ezelsbruggetje 'de snavel van de wulp wijst naar zijn gulp.' Tft Eenden hebben tandjes aan de randen van hun snavel. Het modderwater dat ze opslobberen, loopt tussen die tandjes weer weg. Plantjes en beestjes die erin zitten, blijven achter de tandjes hangen en worden vervolgens doorgeslikt. "Wft" Een reiger vist zijn prooi met zijn snavel en gebruikt dus geen hengel of net. Hij staat soms urenlang aan de waterkant en wacht op een prooi. Als de reiger een geschikte prooi gevonden heeft, spiest hij zijn prooi vliegensvlug op zijn snavel om hem dan in één keer door te slikken. T# Een papegaai heeft een zeer sterke, kromme en korte snavel. Met deze snavel kan hij noten kraken. Hij heeft dus gewoon een notenkraker als bek. "Wfc Roofvogels gebruiken niet hun snavel maar hun klauwen om beesten te vangen en te doden. Een roofvogel gebruikt zijn snavel alleen om zijn prooi in stukken te scheuren en op te eten. De snavel is in dit geval meer een schaar. Een duif heeft een korte en spitse snavel die hij gebruikt als een pincet om zaadjes mee te eten. Zo komt de stadsduif bijvoorbeeld makkelijk tussen twee tegels om er wat tussenuit te pikken. Veel meeuwen hebben een rode vlek "Wfc hun snavel. Als een meeuwenkuiken op de rode vlek pikt van zijn vader of moeder, begint zijn vader of moeder te braken. Dit braaksel is dan het eten van het kuiken. Lekker. Iedere vogel heeft z'n eigen snavel, waarmee hij zijn lievelingseten te pakken kan krijgen. Kijk eens goed naar deze fantasievogels. Zij gebruiken hun snavel niet als bestek, maar als gereed schap! Jij weet vast ook iets leuks te verzinnen. Teken het, stuur het aan ons op en je ontvangt een leuke attentie. Wannes en Keetje, Antwoordnummer 106,4460 WL in Heinkenszand ZEEUWS -23-LANDSCHAP

Zeeuws Landschap | 2013 | | pagina 27