de Heen. Een rondleiding (m.u.v. Saeftinghe) duurt ca. 1,5 uur en kost 40,-per groep (max. 25 deelnemers) voor donateurs en 50,- voor niet-donateurs. Meer infor matie en aanvragen: info@hetzeeuwselandschap.nl, tel. 0113-569110. Voor Saeftinghe: zie in deze agenda onder de excursies 'Saeftinghe'. Familiefeest, reünie, personeelsuitje of om andere reden op zoek naar een uit stap in de buitenlucht? Vraag dan eens een excursie aan! In de volgende terrei nen zijn ervaren natuurgidsen actief om interessante rondleidingen te verzorgen: Het Verdronken Land van Saeftinghe, Het Zwin, De Verdronken Zwarte Polder, Sint Jansteen, Oranjezon, Neeltje Jans, Inlagen van Noord-Beveland, Hoeve Van der Meulen, Yerseke Moer en Slikken van VRAAG EEN RONDLEIDING AAN -LANDSCHAP Vrijdag 27 december 11.00 - 15.00 uur kerstballen- wandeling De Rotary Club Walcheren en Het Zeeuwse Landschap organiseren dit jaar weer de'kerstballenwandeling'voor kinderen. Deze speurtocht in kerstsfeer kan gestart worden tussen 11.00 en 15.00 uur, bij de ingang van natuurgebied Oranjezon. De speurtocht duurt ongeveer anderhalf uur. Elk kind is mèt zijn ouders (of grootouders of andere begelei ders/speurders) welkom om via de kerstballen te speuren naar bijzonderheden in dit natuurgebied. Kinderen en donateurs van Het Zeeuwse Landschap be talen 2,50 voor entree van het natuurgebied, deelname aan de kerstballenwandeling èn een versnapering, anderen betalen 4,-. Bij de ingang verkoopt de Rotary aan alle wandelaars warme versnaperingen tegen een vriendenprijs voor het goede doel. NB: kinderen onder de 12 jaar mogen niet alleen het terrein in. Zaterdag Olmaart 14.00 uur HOEVE VAN DER MEULEN Hoeve Van der Meulen is een gerestaureerde historische boerderij met omliggende landerijen in de Zak van Zuid- Beveland. Het interieur van de woning is authentiek. Op de omliggende landerijen wordt boerenlandnatuur van weleer teruggebracht middels onder andere kleine akkertjes, akkerranden, drinkpoelen en hagen. Tijdens de excursies krijgen deelnemers onder deskundige begeleiding een kijkje in het woonhuis, en maken een rondgang over de omliggende landerijen. Opgave tot uiterlijk 2 dagen vooraf via info@hetzeeuwselandschap.nl (of 0113 56 91 10). Max. 30 deelnemers. Adres: Zuidweg 35, 's-Heer Abtskerke. Zaterdag 08 maart 10.00 uur ZEEUWS - 2i ORANJEZON Het voormalig waterwingebied is een gevarieerd natuur gebied waar de paden zich horizontaal en verticaal door de duinen, duingraslanden, struwelen, loof- en naaldbos slingeren. Startpunt: Het plein voor de kleine expositie bij de entree van het gebied, Kon. Emmaweg 22, Vrouwenpolder. Die entree is aan het einde van een doodlopende weg die ligt aan de Kon. Emmaweg, de weg van Vrouwenpolder richting Oostkapelle. Parkeren tegenover uitspanning Oranjezon en naast camping Oranjezon. Kledingadvies: lange broek en hoge schoenen. Honden niet toegestaan.

Zeeuws Landschap | 2013 | | pagina 31