V;» >>8^* »>x,V _T* 'yi 'i Lenny van Broekhoven (Utrecht, 1955) heeft in Eindhoven de Academie Indus triële Vormgeving (nu Design Academy) gevolgd met als specialisatie Grafische Vormgeving. Zij heeft op diverse plaatsen als grafisch vormgeefster gewerkt, voor dat zij zich vestigde in Kats. Daar heeft zij nu haar eigen atelier en galerie. Zij geeft daar workshops en werkt als grafisch ontwerpster aan haar opdrachten. Zie ook de website www.galeriekats.nl. Ik ben een buitenmens. Met mijn hond struin ik elke dag diverse keren door de polders en langs de dijken rondom Kats. Ik heb de Oud-Noord- Bevelandpolder en de Leendert Abrahampolder al honderden keren doorkruist. Het Kreekpad kan ik bijna zonder te kijken uittekenen. De dijken rond de Oosterschelde en de slikken en schorren vormen mijn dagelijkse blik op de wereld. Ik heb mijn camera altijd bij me en raak nooit uitgekeken op het landschap. Het is telkens weer anders, elke dag, elk uur en elke minuut. Fantas tisch. Als ik onderweg iets tegen kom wat mij op dat moment boeit, dan leg ik dat beeld gelijk vast. Ik zoek het beeld niet bewust op, het over valt me gewoon. Het speciale licht, de ruimte, de wolken, de dijken en de verre horizonten. Het overweldigt me. Het is voor mij een genot deze weidsheid te ervaren en te merken hoe zeer ik verknocht ben geraakt aan het typisch Noord- Bevelandse landschap. De foto's die ik maak zijn, naast de beelden in mijn hoofd, de basis voor mijn schilderijen. De polders, zoals bijvoorbeeld de Leendert Abra hampolder, zijn in eerste instantie betrekkelijk eenvoudig in perspectief en lijnen op het doek vast te leggen. Doordat het beeld vervolgens zo vlug wisselt, is verdere invulling en detaillering daarna echter niet meer zo eenvoudig. Tenmin ste, het beeld wijzigt ten opzichte van dat wat ik in m'n hoofd had opgeslagen. Ik wil het juist zo precies mogelijk vastleggen, zoals het mij op dat specifieke moment boeide. In mijn landschappen zie je geen mensen. Ik wil het landschap 'puur'weergeven. Bij het schilde ren wil ik vrij van geest zijn, ik wil mij overgeven aan het beeld in mijn hoofd, ik denk dan nergens anders aan, ik geef me dan geen tijd me over andere zaken druk te maken. Ik verwonder me elke dag over datgene wat ik in het landschap kan en mag zien. Intens genietend, telkens weer opnieuw. Ik kan me helemaal lyrisch voelen als ik 's avonds met de zon in de rug op de Boom- dijk sta en kijk naar de hoge bomen die richting Oosterschelde lange schaduwen werpen op de velden. Prachtig! Ik werk graag met acrylverf. Ik begin vaak aan de opzet van de uitbeelding van een landschap met grote, grove bewegingen en een grote kwast. La ter komt de detaillering. Het is dan zoeken om op het juiste moment te stoppen. Mijn schilderstijl beschouw ik zelf als figuratief, maar met impres sionistische kenmerken. Ik werk soms ook in 3D, vaak met wrakhout dat ik heb gevonden langs de dijk. Deze manier van bezig zijn is voor mij een welkome afwisseling met het schilderen. J Scholekster bij avondrood Schilderij: Kuipje Schilderij op p. 4/5: Sloot Schilderij: Molstraat Schreeuw Schilderij op p. 4: Leendert- Abrahampolder J. van den Boom is redactielid van ZEEUWSLANDSCHAP Lenny met haar eeuwige fotocamera i-LANDSCHAP

Zeeuws Landschap | 2013 | | pagina 5