TEAM BOSHUT IRMA KION EN TIMOJANSEN Een deel van het kleinschalig cultuurlandschap is weer hersteld. Op circa tien hectare worden oude graangewassen geteeld. Zaden daarvan zijn gekre gen uit de genenbank en worden nu op deze akker tjes vermeerderd. Het landschap is ingericht naar de situatie rond 1930. De rijk bloeiende akkerkruiden zijn fraai om te zien. Soms zien de akkers paars van de bolderik en geel van de gele ganzenbloem. In de winter blijft een deel van het gewas staan en zitten er vaak honderden vogels. In het vroege voorjaar klinkt de baltsroep van de patrijs. Het beheer is arbeidsintensief. Gelukkig is er hulp van een groep vrijwilligers. Geregeld wordt er gewerkt met oude landbouwmachines en met paarden. Het grove t 'V*. werk wordt uitbesteed aan de agrarische natuur- vereniging. Van de hier geteelde oude graanrassen wordt binnenkort een bier gebrouwen. HEIKANT Ten zuiden van Heikant liggen de Wilde Landen. Dit gebied bestaat uit weilanden en boomweiden met populieren. Hier liggen ook enkele plassen met zoet water. Deze houden, in tegenstelling tot de waterpartijen in de rest van het gebied, het gehele jaar water. Het is een eldorado voor amfibieën en libellen. Recreatief gezien is het een bijzonder gebied, het is één van de drukst bezochte gebieden van de stich ting. Hardlopen, wandelen, nordic walking, fietsen, mountainbike, paardrijden, schaatsen en natuur observeren behoren tot de mogelijkheden. Er zijn diverse routes uitgezet. Regelmatig worden er ex cursies gegeven waarbij je alles te weten komt over het waterwingebied. Voor natuur fotograven is een speciale fotohut ingericht. Hier kun je van dichtbij bosvogels en eekhoorns fotograferen. De hut is te huur en soms worden er workshops gegeven Voor meer informatie, kijk op www.hetzeeuwselandschap.nl. A. Wieland is terreinbeheerder bij stichting Het Zeeuwse Landschap. ZEEUWS -1 Ze noemen zichzelf het 'team boshut' en dat illustreert mooi met hoeveel passie en betrokken heid Timo en Irma zich als vrijwilligers inzetten bij het beheer van de boshut in de Clingse bossen. Het gaat om een oude jachthut, die tegenwoor dig verhuurd wordt aan natuurfotografen. Die bezoeken de hut om er bijvoorbeeld bosvogels als spechten en mezen te fotograferen, hoewel men er ook terecht kan voor eekhoorns. De hut ontleent zijn aantrekkingskracht voor vogels en andere dieren aan het feit dat er regelmatig ge voerd wordt en er bovendien volop gelegenheid is te badderen en drinken in de speciaal aange legde vijver. Meerdere keren per week zorgen de vrijwilligers ervoor dat de vogels op tijd hun natje en droogje krijgen. Fotografen die de hut huren worden meestal door Irma of Timo naar de 5' Jt begeleid. Beiden hebben werk waarbij ze onregelmatige diensten draaien, maar juist daardoor is er vrijwel altijd iemand be schikbaar.'Heel leuk werk', vinden beiden. 'En bovendien houd je er leuke contacten met andere fotografen aan over.'

Zeeuws Landschap | 2014 | | pagina 17