Foto Toen in 1936 Het Zeeuwse Landschap (HZL) werd opgericht, was dat vooral een he Cees Kostense bij Middelburgse aangelegenheid. De eerste voorzitter was commissaris van de Koningin to jonkheer mr. J.W. Quarles van Ufford en de secretaris was dr. B.D.H. Teilegen, destijds griffier m (C jacobusse) van de Staten van Zeeland. Ook de griffier van de polder Walcheren, mr. dr. R.W. Graaf van Ee Lynden, later burgemeester van Middelburg, maakte deel uit van dat eerste bestuur. op En Vanaf de jaren zestig werd er bij het benoemen van voorzitter voor het Boomkikkerfonds West Zeeuws- Hz nieuwe bestuursleden actief gestreefd naar een Vlaanderen, de Klachtencommissie Ziekenhuis W( spreiding over heel Zeeland. Sindsdien was er steeds Zeeuws-Vlaanderen en de Stichting Steunfonds SBI- mi een Zeeuws-Vlaamse vertegenwoordiger lid van Zeeland Studiecentrum. Als bestuurslid was hij actief mi het dagelijks bestuur. In 1997 kreeg het Zeeuwse bij de Regionale Zorgverlening, later voortgezet in be Landschap zijn eerste Zeeuws-Vlaamse voorzitter in Stichting Verpleeg en Rusthuizen Zeeland, Stichting Of de persoon van drs. Cees Kostense uit Biervliet. Hij Steunfonds Zeeuwse Musea, en de Raad van Toezicht st' bekleedde die functie tot 2008. Zeeuws orkest. Tot slot was Cees de Kamerheer voor m' Zeeland, d.w.z. het aanspreekpunt voor de Konink- sc NETWERKER lijke familie en begeleider tijdens bezoeken. Iie Cees was afkomstig uit de gelederen van natuur- Br beschermingsvereniging't Duumpje, waar hij een SUCCESSEN s da tijdlang voorzitter was. Via Thijs Kramer maakte Juist door al die bestuurlijke functies en de daarbij Ze hij kennis met Het Zeeuwse Landschap en al snel horende contacten, was Cees van grote betekenis werd hij gevraagd als bestuurslid, tevens beoogd voor Het Zeeuwse Landschap. Zo was hij voorzitter Rl voorzitter. Hij werd de opvolger van T. Vogel uit Sint van de Community Advisory Board van Dow Che- Ce Philipsland. Cees was destijds geneesheer-directeur micals te Terneuzen (soort externe klankbordgroep 'c van het streekziekenhuis Walcheren en beschikte van streekbewoners). Bij het 25-jarig jubileum van 9e in die hoedanigheid over een uitgebreid netwerk de vestiging overhandigde het bedrijf een cheque 9€ in het Zeeuwse bestuurlijke circuit. Daarnaast was aan het Wereld Natuur Fonds en ZKH Prins Bernhard. ze op hij tal van andere terreinen actief. Besturen zat Dankzij bemoeienis van de Board kwam het bedrag 9€ hem duidelijk in het bloed. Zo was hij onder meer nadien ten goede aan de omgeving. Cees bracht H( ZEEUWS -22-LANDSCHAP

Zeeuws Landschap | 2014 | | pagina 22