ZEEUWS RUST Cees geniet nu van een welverdiende rust op zijn fraaie boerderij ten oosten van Biervliet. Het wekt geen verwondering dat op zijn woonstek flink wat gedaan is aan landschappelijke aankleding. Ruim zestig jaar nadat Cees als jonge kerel in die oude getijdegeul zwom, staan we aan de rand van ervan. Hetzelfde kreekje maakt nu deel uit van het erf waar Foto Een steenuil houdt een oogje in het zeil. (C. Jacobusse) het contact tussen Dow en Het Zeeuwse Landschap tot stand en dat betekende het begin van een nu ai meer dan twintig jaar durende sponsorrelatie. Een hoogtepunt tijdens zijn voorzitterschap was de opening van het bezoekerscentrum Saeftinghe bij Emmadorp. Tijdens het voorzitterschap van Cees had HZL flink de wind in de zeilen en daarom kon er veel worden gerealiseerd. Maar in zijn beleving is daar in middels een kentering in gekomen:'Natuurbescher ming is weliswaar geaccepteerd als maatschappelijk belang, maar er wordt flink op bezuinigd.' Opgegroeid in Zeeuws-Vlaanderen kent Cees zijn streek door en door. Al in zijn jeugd kreeg hij te maken met ingrijpende veranderingen in het land schap. Zijn vader was als burgemeester van Bierv liet en nauw betrokken bij de inpoldering van de Braakman in 1952. Mede daaraan was het te danken dat de gevolgen van de watersnoodramp in 1953 in Zeeuws-Vlaanderen beperkt bleven. hij samen met zijn vrouw Ineke woont. De oude geul wordt gekoesterd, niet alleen om de herinneringen aan vroeger, maar ook om het landschappelijke beeld en de natuurwaarden. Het erf is een van de mooiste plekjes van West-Zeeuws-Vlaanderen. Monumen tale knotbomen omzomen de weides waar schapen grazen. Er is een hoogstamboomgaard met oude knoerten van bomen. Cees heeft precies bijgehou den welke rassen er allemaal staan. Het geheel wordt omringd door flinke meidoornhagen. In een hoekje is een geriefhoutbosje. Cees en Ineke zijn blij dit mooie erf te mogen beheren. Gisteren hoorden we hier nog een steenuil, vertelt Cees trots. L. Calle is medewerker en C. Jacobusse hoofd ecologie bij stichting Het Zeeuwse Landschap.

Zeeuws Landschap | 2014 | | pagina 23