EEN VOORRECHT ^^Kwonen, WERKEN B LEVEN predatoren. De toplaag van het oostelijk weidege bied bleek bij herhaling te vroeg in het voorjaar opgedroogd, waarna de bodemfauna dieper de bodem introk en de weidevogelkuikens ver hongerden. Daarom is een irrigatie-experiment gestart. In februari van dit jaar is een zonnecollec tor geplaatst en met de opgewekte energie wordt een pomp gevoed, die water in een stelsel van greppeltjes brengt. Zodoende kan de zode over een groter oppervlak vochtig blijven en bieden de greppeltjes ook nog eens beschutting voor de kuikens. Ook is een tweede vogelhut geplaatst, van waaruit de nieuwe eilanden bekeken kunnen worden. Vanaf de vergrote parkeerplaats kun je wandelend tussen de meidoorns deze vogelhut stilletjes bereiken. 'Ons werd al jong ingepeperd dat er niet zomaar iets uit het raampje van de auto op straat werd gegooid. Ook waagden we het niet om boterham men weg te gooien. En dat had niet zozeer met geld te maken, als wel met de les dat we netjes met de omgeving en de natuur omgingen. Dat neem je mee, je leven lang', vertelt Floor Pieters, directeur van Pieters Media uit Groede. Dat bedrijf is al jaren sponsor van het natuurge bied Het Groote Gat in Oostburg.'Het is een voor recht om hier te mogen wonen, werken en leven. Dat moet wel in stand gehouden worden. Dan is het logisch datje ook Het Zeeuwse Landschap steunt. Mijn broer en ik hebben met ons bedrijf gekozen voor het Groote Gat, want daar liggen prachtige jeugdherinneringen. We rotzooiden er 's zomers met een oude schuit en in de winter hebben we er heel wat geschaatst. Allemaal lang voor we in de gaten hadden hoe waardevol deze plas als natuurgebied is.' Voor wie vanuit zijn/haar auto wil genieten: twee vogelboulevards brengen je tot bij de nestelende of foeragerende vogels. In je eigen rijdende vogelkijkhut kun je zonder de overige weggebruikers te hinderen in alle rust maximaal genieten van wat de Blikken te bieden heeft: vogels. ZEEUWS -35-LANDSCHAP

Zeeuws Landschap | 2014 | | pagina 39