TERRA MARIS ZOMERACTIVITEITEN zee kur Str; de strz ver eer Doi Tijc en zeil Zo VUl bo< tor uit ge; tor drc Er ver me pijl doi De nl Uk Ma Foto Een kijkje in de fascinerende bijen kast. (M. de Wilde) Op één van de eerste dagen van de zomer, zondagmiddag 22 juni, kunt u tijdens de krui denworkshop'In geuren en kleuren'aan de slag met geurige zomerse kruiden. In de kruidentuin wordt uitleg gegeven over de toepassing van de diverse soorten. Er kan een kruidenzakje, krui- denazijn en een bouillonbuiltje gemaakt worden en natuurlijk wordt er thee gedronken van vers- geplukte kruiden. Volwassenen en kinderen vanaf 8 jaar kunnen er aan deelnemen. Op woensdag 9 juli spelen insecten de hoofdrol tijdens de themamiddag 'Insecten in de land schapstuin'. Tal van Zeeuwse specialisten op het gebied van dag- en nachtvlinders, libellen en wilde bijen geven er uitleg over. De kasten van de honingbijen kunnen bezocht worden. Kinde ren kunnen speuren naar onderwaterbeestjes en leren ook hoe je een insectenhotel kunt maken om er beestjes mee naar je eigen tuin de lokken. eeuwse gemeenschap neergestreken, compleet met schandpaal en kleinvee. Op gezette tijden kan het kasteel veroverd worden en tweemaal per evenement is er een demonstratie schapen drijven. Geniet in een herbergachtige sfeer van de muziek en de middeleeuwse spijzen, zoals gebraad en grote kookpotten met heerlijke soep. Kinderen kunnen hun eigen brood bakken en samen met hun ouders of grootouders volop spelletjes uit die tijd spelen. Pootje baden doe je nooit alleen en daar kom je op zaterdagavond 9 augustus tijdens'Een avond aan zee'zeker achter. Met respect voor het bo demleven wordt een sleepnet door het water ge trokken, waarna de vangst die doorgaans tal van Op de laatste twee dinsdagen van juli en de eerste twee van augustus herleven, evenals in voorgaande jaren, de middeleeuwen bij Terra Maris met spelen en spijzen. Het middeleeuws festijn vindt plaats rondom het mottekasteel in de landschapstuin tussen 16.30-19.30 uur. Bij het mottekasteel, een houten verdedigingstoren uit die tijd, is dit jaar ook een roerige middel- ZEEUWS -52

Zeeuws Landschap | 2014 | | pagina 56