CARLA VAN DUEREN 'Het mooie aan mijn werk vind ik de contacten met de diverse mensen, zoals excursiedeelne mers, bezoekers en gidsen. De diversiteit zorgt voor afwisseling in mijn werk en dat vind ik heel plezierig.' Om wat voorbeelden te geven: een paar honderd kinderen ontvangen en wegwijs maken, het initiëren en coördineren de verbouw van de winkel, het maken van de nieuwsbrief voor de vrijwilligers... Overigens is Carla óók actief als vrijwilliger in Saeftinghe; vorig jaar volgde ze de intensieve gidsenopleiding.'Soms begeleid ik groepen vanaf het moment van de excursieaanvraag tot aan het einde van de excursie.' Een van de mooi ste momenten was wel toen een kind na afloop van de excursie zei:'Dit vond ik nog leuker dan de Efteling.' BELEVING NU EN STRAKS HZL wil ervoor zorgen dat bezoekers het gebied op allerlei manieren kunnen beleven. De meest in drukwekkende manier om Saeftinghe te ervaren, is het deelnemen aan een excursie in combinatie met een bezoek aan het bezoekerscentrum. Ook voor degenen die geen tocht met gids door het schor kunnen maken, is er genoeg te zien en te doen. Zo kan men wandelen over er een plankier pad, de ruige laarzenroute volgen of de langere wandelroute van het Zeeuwse wandelnetwerk nemen. 300 hectare is beschikbaar voor vrij rond struinen. Voor de vogelaars is er een vogelkijkhut gebouwd. Hier zijn het hele jaar door bijzondere soorten te zien. Dit jaar zullen er verschil lende thema-excursies worden georganiseerd. Met de herin richting van de Hedwige- en Prosperpolder ontstaan er straks nieuwe kansen voor natuurbeleving. Zo bestaat het plan de gasdam aan de oostzijde van Saeftinghe om te vormen tot belevingsas. Dit zal wandelaars (en mogelijk ook fietsers) de gelegenheid bieden vanaf de zeedijk via de gasdam dwars door Saef tinghe naar de Westerschelde te lopen naar een 'natuurpaviljoen'. Onderweg komen uitkijktorens en fotohutten. Aan het einde van de dam wacht er vervolgens een bijzonder uitzicht: het scherpe contrast tussen de Antwerpse haven met zijn containerschepen en de uitgestrekte ongerepte natuur. HET GROENE KAPITAAL Saeftinghe trekt nu al enkele tienduizenden be zoekers per jaar. Met de inrichting van de Hedwi- ge-Posperpolder en de toekomstige belevings mogelijkheden zal dat aantal verder toenemen. Er liggen veel kansen voor de streek. De gemeenten Hulst, Beveren en de stad Antwerpen kunnen zich met dit unieke natuurgebied profileren. Slimme ondernemers in de nabijheid van Saeftinghe zien mogelijkheden en bieden in samenwerking met het bezoekerscentrum arrangementen aan. Een deel van toeristen die op Saeftinghe afkomen, zul len het niet houden bij een hapje en drankje, maar zullen ook willen overnachten. Provincie Zeeland en HZL koesteren al langer de wens hier een grenspark te realiseren. Met de gebiedsuitbreiding ontstaan daarvoor nieuwe mogelijkheden. Het is ook een 'sterk merk'en dus pr-middel voor de regio. Er zijn reeds verkennende gesprekken met Vlaamse partners gevoerd. De grootste brakwaterwildernis van Europa zal straks beter dan ooit te beleven zijn. P. Calle is medewerker afd. ecologie en afd. com municatie van stichting Het Zeeuwse Landschap. ZEEUWS In 2009 kwam Carla van Dueren - Den Hollan der, ter aanvulling op haar toenmalige beroep als leerkracht, bij bezoekerscentrum Saeftinghe terecht als baliemedewerkster. Inmiddels is Carla verantwoordelijk voor het beheer van het bezoe kerscentrum. Daarnaast coördineert zij de excur sies en het gidsenteam. Ook het organiseren van diverse activiteiten behoort tot haar werk.

Zeeuws Landschap | 2014 | | pagina 9