NIEUWE EDUCATIE TERUGBLIK www.terramaris.nl info@terramaris.nl Duinvlietweg 6,4356 ND Oostkapelle, Tel 0118 - 582620 Openingstijden 15 april t/m 31 oktober Dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur 1 november t/m 14 april: Woensdag t/m vrijdag van 12.00 tot 16.00 uur Zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur Tijdens de Zeeuwse schoolvakanties in deze periode dagelijks van 12.00 tot 17.00 uur 25 december en 1 januari gesloten. Donateurs van stichting Het Zeeuwse Landschap kunnen Terra Maris tegen gereduceerd tarief bezoeken. Terra Maris is onderdeel van stichting Het Zeeuwse Landschap. We zijn er (bijna) klaar voor: de opening van ons nieuwe educatielokaal. De bouw ervan door de firma Kambier is voorspoedig verlopen. Het lokaal met opslagruimte staat en we zijn nu druk bezig met het inrichten ervan. Dankzij een extra subsidie van de gemeenten Vlissingen, Middelburg en Veere kunnen we hiervoor mooie en vooral duurzame materialen aanschaffen. En mooi wordt het. Op 1 november jongstleden heeft de IVN het (nog net niet helemaal ingerichte) educatielokaal mogen inwijden tijdens hun jaarlijkse IVN Ledendag. Voor het centrale thema Water was Terra Maris met zoet-, zout- en brakwater de ideale locatie voor de verschillende educatieve activiteiten. De komende wintermaanden wordt hard gewerkt aan nieuwe activiteit(en) voor scholen, waarbij het educatielokaal en de landschapstuin de perfecte combinatie vormen voor een leerzame en vooral leuke natuurbeleving. Eén ding kunnen we alvast verklappen: vanaf het voorjaar wordt gestart met'Extreem Echt', de nieuwe midden- en bovenbouwactiviteit rond het thema Biodiversiteit. Houd onze website in de gaten voor de laatste ontwikkelingen! Nicole Vermorken en Carolien Schaap Met collega Erik Speksnijder houd ik sinds begin van dit jaar een weblog bij om u op de hoogte te stellen van wat er zoal in de landschapstuin te zien is. Aan de hand van ons weblog blik ik terug op het afgelo pen jaar. http://nl.terramaris.nl/blog-landschapstuin/ Door het jaar heen zijn er ontmoetingen met allerlei soorten planten en dieren. Het prachtige ijsvogeltje liet zich geregeld zien en horen in de wintermaand januari. Met uitzondering van de broedperiode is deze soort bijna het hele jaar door wel in de tuin aanwezig. Om hem te zien moetje wel een beetje geluk hebben. De kleine vos was de eerste vlinder die we zagen. Het zien gaf meteen een voorjaarsge- voel, terwijl het pas 4 februari was. Nog lang geen lente dus. Dat onze gasten van de landschapstuin uit heel Europa komen bewijst de jonge aalscholver die een groot deel van de winter tot ver in maart in de gracht naar voedsel zocht. Na veel geduld waren we in staat de ring af te lezen die om zijn poot zat; MM21686. Hij bleek geringd in Finland. Overigens was het baliemedewerkster Ingrid die ons op de ring wees. We hadden dit seizoen ook een aantal nieuw komers in de tuin. Het heggenranklieveheersbeestje, de grote keverorchis en de tijgerspin hadden we nog niet eerder aangetroffen. De waarneming van de vroege glazenmaker is voor het tweede jaar op rij. Deze libellensoort met het lichtbruine lijf en opvallend groene ogen tref je niet vaak in Zeeland aan. Voor mij persoonlijk was de waarneming van de glasvleugelpijlstaart de mooiste van het jaar. Een ontmoeting met deze dagactieve nachtvlinder is zeldzaam en een kwestie van echt geluk hebben. Om dan dit prachtige beestje met zijn doorzichtige vleugels op de foto te krijgen is helemaal een bonus. U ziet, in de landschapstuin is er het hele jaar door wat te zien. U kunt natuurlijk met eigen ogen komen zoeken naar al het moois, maar u kunt ook ons weblog in de gaten houden om te lezen wat er zoal gebeurt in en om de tuin van Terra Maris. Jan Tuin -LANDSCHAP Foto Glasvleugel pijlstaart. (J. Tuin) Foto links Het nieuwe educatielokaal. (C. Schaap)

Zeeuws Landschap | 2014 | | pagina 19