Met de verwerving en inrichting van 'De Driehoek' is een lang gekoesterde wens van Het Zeeuwse Landschap in vervulling gegaan. De Driehoek vormt een schakel in de natuurterreinen langs het kanaal door Zuid-Beveland, van de Koude- en Kaarspolder in het noorden bij de Oosterschelde tot aan de Vlaakse Moer bij de spoorlijn en Vlake in het zuiden. Kenmerk van deze terreinen is hun oorspronkelijke oudlandkarakter. door Huibert Simons Vrijwel meteen nadat de graaf machines waren vertrokken, lag De Driehoek er al uitnodigend bij voor weidevogels. (P. Calle) 'De Driehoek'dankt zijn naam aan de driehoekige vorm van het perceelscluster. Het ligt pal ten noor den van de Postweg en wordt aan de oost- en west zijde omsloten door de Hovijweg en de (oostelijke) Kanaalweg. De naam is van recente oorsprong, want wie oude kaarten bekijkt, ziet al snel dat de driehoe kige vorm het resultaat is van de kanaalverbreding in de jaren '90 van de vorige eeuw. Meer dan een eeuw eerder, in 1866, was het Kanaal door Zuid-Beveland aangelegd, maar in het kader van de Deltawerken en de plannen voor de Oosterschelde werd besloten het kanaal te verbreden en in direct contact met de Oosterschelde te brengen. De sluizen bij Wemeldin- ge werden buiten werking gesteld, en oostelijk van het dorp werd een nieuwe verbinding tussen Ooster schelde en het bestaande kanaal gegraven. VERSNIPPERDE MOER Oude topografische kaarten maken duidelijk dat dit gebied in de loop van de tijd flink is gewijzigd. Het oorspronkelijke oudland, met de prachtige naam 'Polderde BreedeWatering bewesten IJerseke', werd in de 19e eeuw door de aanleg van het kanaal gesplitst in een Yerseks en Kapels deel (nu de Yerseke ZEEUWS - 8-LANDSCHAP

Zeeuws Landschap | 2014 | | pagina 8