Als je nu ten westen van Breskens gaat kijken, geloof je je ogen niet: hier wordt op een on-Zeeuwse schaal gegraven en grond verplaatst. Hier komt Waterdunen, het 300 hectare grote project waar kustveiligheid, natuurontwikkeling en recreatie op harmonieuze wijze een nieuwe invulling geven aan de kustlijn van de toekomst. Het Zeeuwse Landschap zal het natuurdeel van dit ambitieuze project gaan beheren. Een nu leegstaande boerderij in het projectgebied zal als't Hof Waterdunen de plek gaan vormen van waaruit we het gebied gaan beheren en natuuractiviteiten begeleiden. Een centraal steunpunt met onvermoede cultuurhistorische waarde. bal< THG WATERDUNEN De BA Mc eig ree gel dei lijk vei he< ge rui de eei de wa Boerderij Fiikweert. Over ongeveer een jaar zal het zeewater met elk zitten. Ook willen we nadrukkelijk aanwezig zijn om en (ChielJacobusse) hoog tij via imposante inlaatkanalen het gebied de natuuractiviteiten voor bezoekers van Waterdu- op binnenstromen, om het met eb weer te verlaten. nen te begeleiden. Daarom hoefden we niet lang na be Binnendijks zal dan een groot, zilt getijdenlandschap te denken toen we de mogelijkheid hadden om de ontstaan, een paradijs voor kustvogels in de Wester- hoeve te kopen, op dat moment in bezit van recre- Aa scheldemonding. Het Zeeuwse Landschap zal bij het atiebedrijf Molecaten. In 2013 kwam de boerderij, ee beheren van Waterdunen ongetwijfeld voor verras- inclusief landbouwschuren en erf, in ons bezit. De sei singen komen te staan. Want hoe het natuurgebied boerderij was tot enige jaren geleden onderdeel an zich precies zal ontwikkelen en hoe de kolonisatie van het akkerbouwbedrijf van de familie Fiikweert, is met planten en dieren gaat verlopen is globaal wel die vanwege de realisatie van Waterdunen naar een gr< te voorspellen, maar niet tot in detail. Spannend dus! andere plek verhuisde. Sedert 2010 runnen zij een ee Als beheerder willen we daar natuurlijk bovenop modern landbouwbedrijf in Oost-Groningen. ee door Marten Hemminga ZEEUWS -10 -LANDSCHAP

Zeeuws Landschap | 2015 | | pagina 10