TERRA MARIS W «I T-ih VOOFUAARSACTIVITEITEN Op zaterdag 21 en zondag 22 maart demonstre ren preparateurs in het museum het prepareren en opzetten van vissen, vogels en zoogdieren, het in elkaar zetten van skeletten, het maken van kunstlichamen en het schilderen en afwerken van preparaten. Ook kunnen bezoekers een kijkje nemen bij voorbereidende werkzaamheden, zoals het schoonmaken van skeletten en het prepareren van huiden. Belangrijk om te weten is dat alle ob jecten in de collectie van Terra Maris en de dieren die door de erkende preparateurs worden behan deld een natuurlijke dood zijn gestorven. Op 2e paasdag en 2e pinksterdag kunt u terecht op het natuurspreekuur van biologe Betty Ras om uw natuurvondst(en) te laten bekijken. Wellicht komt u er zo eindelijk achter wat het is! HET DUISTERE DIERENRIJK! Een preparateur in spé, of toch maar niet? (Maaike de Wilde) Dit jaar wordt het Museumweekend voor het eerst omgezet in de Museumweek, met op zaterdag 18 april de mogelijkheid Terra Maris, inclusief de nieuwe wisseltentoonstelling, gratis te bezoeken. Op woensdagmiddag 22 april zijn er tal van doe- activiteiten voor museumkids; het thema van de Museumweek is tenslotte'Doe een museum'! In de meivakantie organiseren we op donderdag 7 mei de'Opa- en omadag aan strand en zee'. In de ochtend jutten, speuren en sjouwen op het strand en 's middags de gevonden strandschatten omtoveren tot een schelpenmobiel, schilderij of stranddoos. Op de andere dagen kun je onder an dere korren, waarbij het verborgen zeeleven met een sleepnet zichtbaar wordt gemaakt, braakbal- len pluizen of een 'Batmanhotel' bouwen. Voor peuters is er het Natuurhalfuurtje 'het Ukkepuk- pad', een speels natuurmomentje voor de kleintjes die met hun ouders of grootouders het museum bezoeken. Uiteraard is er in het voorjaar ook aandacht voor 'De beste zangers van Nederland'tijdens een late en een hele vroege vogelwandeling, op respectie velijk zondag 3 mei en donderdag 14 mei. Helemaal nieuw dit jaar is een fietsexcursie tussen Terra Maris en Westkapelle op zaterdag 30 mei, om te genieten van de vele vogelsoorten langs dit stukje Walcherse kust. De langste zaterdag van 2015, 20 juni, vieren we tijdens een beestachtig lange avond, op zoek naar het mysterieuze dierenrijk in de landschapstuin. Luisteren, zien en zelfs proeven Tot ziens bij Terra Maris! Alle bijzonderheden over de activiteiten zijn te vinden op www.terramaris.nl. Maaike de Wilde Jagen alle uilen alleen 's nachts? Waarvoor komt een mol uit zijn hol? Waaraan herken je een nachtvlinder? Wat eet een das? Is een hert een echt nachtdier? Kunnen vleermuizen in het donker zien? In de nieuwe wisseltentoonstelling van Terra Maris kom je niet alleen alles te weten over deze nachtdieren, maar kun je ze ook van dichtbij bewonderen. En er valt weer veel zelf te doen! Kinderen, maar ook ouders of grootouders, kunnen hun eigen schimmentheater maken en er zijn spannende nachtopnames van een dassenfamilie te zien. En wie zou niet eens in de huid van Batman willen kruipen? Of willen voelen aan de vacht van een echte das of vos?! Ga met de vriendelijke nachtwachter op pad en ontdek de geheimen van de dieren die naar buiten gaan als wij slapen. Vanaf 28 maart te zien en te beleven bij Terra Maris. Op vrijdag 24 april wordt het Duistere Dierenrijk officieel geopend met een echt slaapfeestje tussen de duistere dieren bij Terra Maris, dus hou de website goed in de gaten! Carolien Schaap -LANDSCHAP

Zeeuws Landschap | 2015 | | pagina 22