Ik ben me pas bewust geworden van mijn teken en schilderpassie toen ik tijdens mijn middelbare schooltijd door een beenbreuk noodgedwongen zes weken op bed moest blijven. Tekenen en schilderen waren daarom een welkome afleiding. Mijn tekenle raar op de HBS stimuleerde mij om verder te gaan in tekenen en schilderen. Thuis kreeg ik, na enige aarze ling, steun om een studie hierin te volgen. Na de opleiding aan de academie in Arnhem en met een akte tekenen op zak keerde ik in 1979 terug naar Sint Annaland. In 1987 begon ik met het geven van teken- en schilderlessen aan belangstellenden. Ver der maak en verkoop ik eigen werk. Dat werk bevat veel Zeeuwse landschappen. #9 V WX «•tw kleuren van de wolken als er een bui aankomt. Mooi om dat iedere keer op een ander tijdstip of in een ander seizoen vast te leggen op papier of doek. Meestal schilder ik ter plekke, soms maak ik kleur- schetsjes om deze daarna in het atelier uit te werken. Ik werk veel op mijn gevoel. Het is iedere keer een uitdaging om het landschap weer te geven. De ver wondering bij het komen en gaan van de seizoenen, het afsterven en opnieuw groeien van de natuur, die verwondering voel ik ook bij het schilderen. Als het goed gaat is het alsof mijn penseel over het papier danst. Ik onderga het dan als een meditatie. Zelfs als ik in een groep schilder, vergeet ik alles om me heen en ben ik geconcentreerd aan het werk. Tekening pagina 4 Slikken bij Sint Maartensdijk Tekening links Dust to dust Tekening onder Het oude 'nieuwe land' bij Sint Annaland Ik vind de aquareltechniek voor landschappen een fijn medium. Het transparante en niet altijd voor spelbare resultaat en het speelse van deze techniek spreken mij het meeste aan. Mijn stijl is voornamelijk realistisch, maar met weinig details. Ik werk soms in olieverf of met acrylverf, maar de aquareltechniek trekt mij toch het meest en doet recht aan een land schap met water en lucht. Inspiratie vind ik bij Chinese schilders, die soms een landschap maken met alleen zwarte inkt. Portret- en modelschilderen behoren ook tot mijn creatieve ui tingen. Hierbij combineer ik aquarelverf met inkt op rijstpapier. Dat is ook een spannende combinatie! J. van den Boom is redactielid van zeeuwslandschap Tekening links Rattekaai met elek- triciteitspalen Tekening onder Schorre bij Sint Philipsland LANDSCHAP Deze landschappen boeien me door de ruimte, de verre horizon en de mooie, wisselende luchten. Het bijzondere licht, de glinsteringen en de kleuren van het water, de glans van de slikken bij laag water, het is iedere keer weer anders. Ik houd van het zicht op de buitengebieden en de inlagen, de schorren, slik ken en de vaargeulen. In mijn geschilderde land schappen komen zelden mensen voor, het gaat mij vooral om de ruimte en stilte. Ik geef graag een sfeer weer, de grijze nevel, een teer doorkomend zonnetje, dat doet me iets. De inlagen bij Sint Maartensdijk en Sint Annaland, de Krabbenkreek, de schorren bij Sint Philipsland en de Hollaerepolderzijn voor mij gewilde schilder plaatsen. Er is niets zo fascinerend als het ritme van de geulen bij het terugtrekken van het water of de

Zeeuws Landschap | 2015 | | pagina 5