De Raad van Toezicht tijdens een excursie op de Hooge Platen. (K. van Veggel) LEDEN VOOR DE RAAD VAN TOEZICHT GEZOCHT! Het Zeeuwse Landschap heeft een werkorganisatie die onder leiding staat van een directeur/bestuurder. Daarnaast is er een Raad van Toezicht, die belast is met het toezicht op de algemene gang van zaken en op het gevoerde beheer en beleid. De Raad van Toezicht bestaat uit zeven personen. Er zijn twee vacatures in de raad. Het Zeeuwse Landschap zoekt hier kandidaten voor. Van alle leden van de raad wordt vanzelfsprekend een duidelijke affiniteit met doel en werk van Het Zeeuwse Landschap verwacht. De toezichthoudende taak en het vervullen van een klankbordfunctie voor de directeur vragen verder om kandidaten die: de strategi sche betekenis van besluiten en beleidskeuzes kunnen overzien, bestuurlijke ervaring en inzicht hebben, goed bekend zijn met de maatschappelijke verhoudingen in Zeeland en een voor Het Zeeuwse Landschap relevant netwerk hebben. kunt u contact opnemen met de heer DJ. van der Zaag (0113 - 233 750) of met de heer M.A. Hemminga (0113-569110). Marten Hemminga ZEEUWSLANDSCHAP DIGITAAL Het Zeeuwse Landschap gaat met haar tijd mee. Sinds kort is ons blad ook digitaal te lezen. Pak uw tablet, laptop of smartphone en surf naar onze website, klik op de rechterknop'Het Zeeuwse Landschap'en ga naar 'Lees het magazine'. Als donateur logt u eenvoudig in met het nummer op uw donateurspas; uw postcode is het wachtwoord. Voorlopig blijven we zeeuwslandschap nog gewoon drukken, maar wilt u liever ons kwartaal blad alleen digitaal lezen, laat het ons dan weten. Naast het tijdschrift, de website en onze Facebook- pagina, kunt u ook per digitale nieuwsbrief op de hoogte blijven van ontwikkelingen en activiteiten in het Zeeuwse landschap. Wilt u de digitale nieuwsbrief een paar keer per jaar ontvangen? Meld u dan aan op onze website via de knop'Contact'(rechtsboven in het scherm). Karien van Veggel NATUURFILM THOLEN In juli werd in bijzijn van de burge meester en wethouder een natuur film overTholen en Sint-Philipsland gepresenteerd. De Eendenkooi in Anna-Jacobapolder vormde het toepasselijke decor. De film toont de toeschouwer alle aspecten Kooiker Annet de Ruyter ontvangt de natuurfilm uit han den van George de Leeuw, voorzitter Platform Leefbaar Platteland Tholen. (T. van Elsas) Binnen de raad is ook specifieke deskundigheid ge wenst. Daarom zoeken we voor één van de vacatures naar kandidaten met een financiële achtergrond. De leden van de Raad van Toezicht worden benoemd voor een periode van 5 jaar, met de mogelijkheid van een éénmalige verlenging voor eenzelfde periode. Het betreft een onbezoldigde functie. De raad vergadert 6-10 maal per jaar met de directeur, gewoonlijk in de avonduren. Leden van de raad zijn tevens bestuurslid van Stichting Terra Maris. Heeft u belangstelling voor deze functie? Stuur dan uiterlijk 15 oktober een brief met CV naar de raadsvoorzitter, de heer D.J. van der Zaag, p.a. Stichting Het Zeeuwse Landschap, Postbus 25,4450 AA Heinkenszand, onder vermelding van 'vacature Raad van Toezicht'. Voor nadere inlichtingen WIN KAARTJES VOOR FILM De film 'Holland - Natuur in de Delta'gaat deze maand in premiè re. Dit is deel twee van het drieluik dat begon met de succesvolle 'Nieuwe Wildernis'. Het is een ode aan de kustgebieden en rivieren van Nederland. Vanaf 24 septem ber kunt u zelf in de bioscoop Izien welke rol onze Zeeuwse gebieden daarin spelen, zoals Het Verdronken Land van Saeftinghe. Van de makers mogen we 2x twee kaartjes wegge ven aan lezers die de volgende vraag goed beant woorden: wat is het gemiddelde verschil in water hoogte tussen hoog- en laagwater in Saeftinghe? Stuur uiterlijk 30 september 2015 uw antwoord, met vermelding van uw naam en adres, aan info@hetzeeuwselandschap.nl. Karien van Veggel

Zeeuws Landschap | 2015 | | pagina 28