terra maris NIEUWE TENTOONSTELLING OVER CAMOUFLAGE Vanaf maart 2016 presenteert Terra Maris de gloednieuwe, interactieve tentoonstelling Camou flage-kunstenaars. Dit is een voor het hele gezin verrassende expositie over de manier waarop dieren zich onzichtbaar kunnen maken. Door camouflage zorgen ze ervoor dat ze in de omge ving opgaan. Zo gebruikt de zeeduivel, een vis, deze tactiek om niet gezien te worden door de prooi die hij probeert te vangen. De nachtzwaluw zit onzichtbaar op een boomstronk, zodat zijn vijanden hem niet zien. Sommige dieren kunnen zich zó goed onzichtbaar maken, dat we ze met recht camouflage-kunstenaars kunnen noemen. Zoals de raadselachtige roerdomp, die dezelfde kleur heeft als het riet waar hij tussen staat. Komt er een windvlaag, dan wuift hij gewoon met het riet mee. Naast prachtige, opgezette dieren en veel foto's, zijn er voor kinderen ook verschillende spellen en activiteiten. Met de speurtocht ontdek ken kinderen alles over het thema camouflage. van een gids. In de schoolvakanties zijn er dage lijks meerdere activiteiten. Meer weten? Kijk op www.terramaris.nl. Sven van Rijswijk WILLY KIL Eenieder die wel eens de tuin van Terra Maris op donderdag of vrijdag bezoekt kent hem wel: Willy Kil. Tien jaar geleden kwam hij via Arduin bij Terra Maris terecht en sindsdien is hij een trouwe vrijwilliger in de heemtuin gebleken. Inmiddels beschouwen de meesten hem dan ook niet meer als vrijwilliger, maar als vaste medewerker. We hebben Willy gevraagd wat hij leuk vindt aan het werk in de tuin. Dit is zijn antwoord: Foto rechts: VELE ACTIVITEITEN Soep maken Elke woensdag- en vrijdagmiddag in 2016 staat met Geert. Terra Maris bol van de activiteiten. Om er enkele (S. van Rijswijk) te noemen: De soep van tuinman Geert, De vogel van de week, Zeeuwse Snoepertjes, Wonder- waterwereld, Botje bij botje, De wandelende Camouflage-kun- encyclopedie, Vissen voeren in het Terraquarium stenaar: een nimf en Conservator op zaal. Ook organiseren we van de blauw- verschillende camouflage-activiteiten. Daarnaast vleugelsprinhaan. start elke zondag om 14.00 uur een rondwande- (E. Speksnijder) ling, elke keer met een uniek thema, onder leiding

Zeeuws Landschap | 2015 | | pagina 20